5. Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi - Son Dakika

5. Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi

18.02.2012 16:40
5. Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi, System.String[]

Akdeniz Üniversitesinin organize ettiği 5.Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi, 16-18 Mart tarihlerinde ANFAŞ Expo Center'da düzenlenecek.

Akdeniz Üniversitesinin organize ettiği 5. Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi, 16-1 8 Mart tarihlerinde ANFAŞ Expo Center'da düzenlenecek.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) desteğiyle Antalya, Isparta ve Burdur illerinin tamamını kapsayacak şekilde genişletilen 5. Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi'nin hazırlık toplantısı, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirildi.

Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Antalya'daki işsizlik sorununun çözümü için tüm kamu kurumu ve sivil toplum örgütlerinin birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Her yıl yaklaşık 40 bin kişinin Antalya nüfusuna eklendiğini vurgulayan Cevheroğlu, yeni iş alanlarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Cevheroğlu, zirveyi, işsizliğin çözümü için en önemli organizasyonlardan biri olarak gördüğünü söyledi.

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin de, geçen yıl 8 bin kişiye istihdam sağlandığını belirterek, zirvenin önemine dikkati çekti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe de, geçen yıl 146 firmanın katıldığını zirveyi 27 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Kurtcephe,

"İşin yoksa gel" sloganıyla yola çıktıklarını belirten Kurtcephe, işsizlere iş bulmak ve girişimcileri doğru yerlere yönlendirmek istediklerini kaydetti.

-Nitelikli ara elemana ihtiyaç var-

Zirvede çeşitli bilgiler aktarılarak, işadamları derneklerinin de görüşleri alındı. İşadamları yetiştirdikleri ve nitelik kazandırdıkları işçilerin kısa süre sonra işten çıktıklarının altını çizerek nitelikli ara eleman ihtiyacının her geçen gün arttığını ifade etti.

Sağlık turizminin de gelecek vaat eden sektör olarak öne çıktığı toplantıda, bu sektörde çalışacak dil bilen, bu konuda eğitim alıp çalışmaya gönüllü ve en az lise mezunu eleman eksikliği olduğu vurgulandı. Yurtdışından da hasta bakıcılığı için çok talep olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, sağlık bakım sertifika programları düzenlenmesi gerektiğini kaydetti.

Öte yandan toplantıda, fuar alanına ulaşımın ücretsiz olması kararlaştırıldı.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 5. Akdeniz Girişimcilik ve İş Fırsatları Zirvesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan'ın işgalinden kurtardı Erol Bulut'tan dikkat çeken şampiyonluk temennisi: Umarım sezon sonuna kadar namağlup gideriz Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler