5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'ne doğru - Son Dakika

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'ne doğru

04.12.2019 16:12
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'ne doğru, System.String[]

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gürkan, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 5 Aralık 1934'te kadınlara ilk kez seçme ve seçilme hakkının verildiğini anımsattı.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin Cumhuriyetin bir kazancı olduğunu belirten Gürkan, şunları kaydetti:

"Medeniyetin beşiği olarak adlandırılan Avrupa ülkelerinin birçoğundan önce bu hakka kavuşan kadınlarımız, ülke siyasetinin, eğitim ve üretimin, bir yandan da sosyal yaşamın önemli parçalarından biri haline gelmişlerdir. Etnik, dinsel, cinsiyet ayrımını suç kabul eden anayasamız, kadına ve insanlığa verdiği önem ile dünyada birçok ülkeye, demokrasi adına rol model olmuştur. Ailenin çekirdeği, geleceğin temel taşı, fedakarlığın sembolü olan kadınlarımız, bugün istediklerini elde edebiliyor."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'ne doğru - Son Dakika


Son Dakika

Real Madrid, Zidane'nın yerine Pochettino'yu düşünüyor ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Başakşehir gole çok yaklaştı! Yıldız futbolcunun şutu az farkla dışarı gitti Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Son Dakika! Bakan Soylu'dan, Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasına yanıt: Böyle bir girişim söz konusu değil Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı Aşılara veya ilaçlara kim onay veriyor, aşının güvenli olduğunu nereden biliyoruz? İşte detaylar