5 aydır evde bakılan kulaklı baykuş, doğaya salındı - Son Dakika

5 aydır evde bakılan kulaklı baykuş, doğaya salındı

14.08.2020 12:37
5 aydır evde bakılan kulaklı baykuş, doğaya salındı

ANTALYA'da 5 ay önce ormanlık alanda yavruyken yuvadan düşmüş halde bulunan kulaklı baykuş, yetişkin hale gelmesinin ardından bakımını üstlenen hayvanseverler tarafından doğaya salındı.

ANTALYA'da 5 ay önce ormanlık alanda yavruyken yuvadan düşmüş halde bulunan kulaklı baykuş, yetişkin hale gelmesinin ardından bakımını üstlenen hayvanseverler tarafından doğaya salındı.

Döşemealtı ilçesindeki ormanlık alanda 5 ay önce yuvasından düşen ve bitkin halde bulunan yaralı kulaklı baykuş, hayvanseverler tarafından sahiplenildi. Veteriner kliniğindeki kontrolünün ardından Candost Derneği Başkanı Arife Yanık tarafından bakılan Baykuş, yetişkin hale gelmesinin ardından Konyaaltı ilçesindeki Doyran Göleti mevkiinde tekrar doğaya salındı.Baykuşa bu süre zarfında evinde bakan Arife Yanık, "Bu kulaklı baykuş, diğer baykuş türlerinden biraz daha farklı. 5 aydır bakıyorduk, artık kendi başının çaresine bakabilecek duruma geldi. Ben ona çok alıştım ama doğasına bırakmak zorundayız" dedi.


5 aydır evde bakılan kulaklı baykuş, doğaya salındı
5 aydır evde bakılan kulaklı baykuş, doğaya salındı
5 aydır evde bakılan kulaklı baykuş, doğaya salındı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 5 aydır evde bakılan kulaklı baykuş, doğaya salındı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Omicron varyantı kapanma getirir mi? Bakan Koca, merak edilen soruya yanıt verdi 20:20 Omicron varyantı kapanma getirir mi? Bakan Koca, merak edilen soruya yanıt verdi Babasını öldüren amcasından şikayetçi olmadı! Sözleri yaşanan olaydan daha vahim 17:39 Babasını öldüren amcasından şikayetçi olmadı! Sözleri yaşanan olaydan daha vahim Samsung, Volkswagen'e çip üretecek 15:32 Samsung, Volkswagen'e çip üretecek Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz 14:51 Kılıçdaroğlu: Bu 5 maddeyi yerine getir, her türlü desteği vereceğiz Ballon d'Or'da Cristiano Ronaldo için bir ilk yaşandı 14:28 Ballon d'Or'da Cristiano Ronaldo için bir ilk yaşandı Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi 14:01 Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi
MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz 12:24 MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması! 11:13 Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması!
Advertisement