5. Geleneksel Aşık Davut Sulari Anma Gecesi - Son Dakika

5. Geleneksel Aşık Davut Sulari Anma Gecesi

17.01.2015 23:00
5. Geleneksel Aşık Davut Sulari Anma Gecesi

Türk Halk Müziği sanatçısı Aşık Davut Sulari, ölümünün 30. yılında düzenlenen geceyle anıldı.

Türk Halk Müziği sanatçısı Aşık Davut Sulari, ölümünün 30. yılında düzenlenen geceyle anıldı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki "5. Geleneksel Aşık Davut Sulari Anma Gecesi"nde konuşan Sulari'nin torunu Berrin Sulari, gecenin organize edilmesinde kendisine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Dedesinin izini takip ettiğini belirten Sulari, "Onu dedem gibi değil, bir halk ozanı olarak gördüm. Tıpkı Mahzuni Şerif, Aşık Daimi gibi gördüm. Davut Sulari, halkın bağrından koptu ve onlarla bütünleşti. Ona bir ozana hizmet eder gibi hizmet ettim. Onun eserlerini toplamaya, anmak için festivaller düzenlemeye ve onu dostlarıyla buluşturmaya çalıştım. Davut Sulari'ye olan hizmetim son nefesime kadar sürecek" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Sulari'yi anlatan bir belgesel gösterildi, anma gecesine katkıda bulunanlara plaket verildi.

Gecede, Arif Sağ, Aynur Haşhaş, Erdal Erzincan, Güler Duman, Hüseyin Turan, Belkıs Akkale ve Niran Ünsal'ın da aralarında bulunduğu birçok sanatçı, Sulari'nin sevilen türkülerini seslendirdi.

Öte yandan, daha önce katılacağı bildirilen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, anma gecesine katılamadı. - İstanbul

Kepez'de Huzurevi ve kadın karavancılar buluşması Kepez'de Huzurevi ve kadın karavancılar buluşması Sivas'ta Anadolu ezgileri konseri verildi Sivas'ta Anadolu ezgileri konseri verildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 5. Geleneksel Aşık Davut Sulari Anma Gecesi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement