5 generalin istifa ettiği iddiasına ilişkin Bakan Akar'dan ilk açıklama: Bize 2 tanesi ulaştı - Son Dakika

5 generalin istifa ettiği iddiasına ilişkin Bakan Akar'dan ilk açıklama: Bize 2 tanesi ulaştı

5 generalin istifa ettiği iddiasına ilişkin açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Şu ana kadar bize intikal eden 2 arkadaşımızın dilekçesi var. Onları da onayladık" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 5 generalin istifa ettiği iddialarına ilişkin, emeklilik talebinin doğal bir durum olduğunu belirterek, bu yönde talepte bulunan 2 generalin dilekçelerinin onaylandığını söyledi.

Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) emekliliğe sevk edilen 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş'ın yerine atanan Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Korgeneral Şeref Öngay'ın görevi devralacağı törene katılmak üzere Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile birlikte Erzincan´a geldi. Askeri uçakla gelen Bakan Akar ve komutanları, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Orgeneral İsmail Serdar Savaş ve Belediye Başkanı Bekir Aksun karşıladı. Heyet daha sonra 3'üncü Ordu Komutanlığı´na geçti.

"ONLARI DA ONAYLADIK"

Bazı generallerin istifa ettiği iddialarına ilişkin açıklama yapan Akar ''Arkadaşlarımız hizmetlerini tamamlamasına müteakip hizmetlerimizin akışı sırasında kendi istekleri iradeleri doğrultusunda emekli olabilirler bu doğal bir durum. Şu ana kadar bize intikal eden 2 arkadaşımızın dilekçesi var. Onları da onayladık'' diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

"5 GENERAL İSTİFA ETTİ" İDDİASI

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) son YAŞ ve atama kararlarına yönelik tepkilerin beraberinde istifaları getirdiği ileri sürülmüştü.

İddiaya göre istifa eden isimler;

  • Tümgeneral Ahmet Ercan Çorbacı
  • Tuğgeneral Recep Özdemir
  • Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir
  • Tuğgeneral Uğur Bülend Acarbay
  • Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam

5 generalin istifa ettiği iddiasına ilişkin Bakan Akar'dan ilk açıklama: Bize 2 tanesi ulaştı
Bakan Akar açıkladı: İkinci S-400 bataryasının teslimatı yarın başlıyor
YORUMLAR

Son Dakika

UEFA'dan şok karar! Futbolcularında koronavirüs çıkan takım hükmen mağlup sayıldı MetroPOLL anketinde Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı yüzde 50'yi aştı Miçotakis'le görüşen Macron'dan Türkiye karşıtı adım: Doğu Akdeniz'deki askeri güç artırılacak Bakan Albayrak, sosyal medyadaki "çokomelli" paylaşımlarına gönderme yaptı Bakan Albayrak'tan Ahmet Hakan'ın kurdaki dalgalanmayla ilgili sorusuna yanıt: Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Yerli otomobilin fiyatı belli oldu mu? TOGG'dan resmi açıklama geldi Son Dakika: Türkiye'de 12 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 18 can kaybı, 1212 yeni vaka tespit edildi Bakan Albayrak'tan dövizdeki artışla ilgili ilk değerlendirme: Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu Sağlık Bakanı Koca'dan artan vakalarla ilgili kritik uyarı: Ağır tedbirlere dönebiliriz Türkiye'den, Yunanistan'a destek veren İsrail'e sert tepki: Bozacının şahidi şıracı Son Dakika: Okullarda yüz yüze eğitim 21 Eylül'e kadar ertelendi Instagram modeli Yasmine Cecilia, kendi evinde verdiği partide darp edildi! Kanlar içinde kaldı Yangında iki çocuğunu yitiren anneden yürek yakan haykırış Şeyda Coşkun tatilde spora ara vermedi! İskelede sık sık egzersiz yaptı Miçotakis, Türkiye gerginliğiyle ilgili "acil koduyla" ulusa sesleniş konuşması yaptı