Son Dakika Haberleri: 5 İlçeye Doğalgaz Geliyor

5 İlçeye Doğalgaz Geliyor

12 ay önce

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Şubat Ayı Meclis Toplantısında 5 ilçeye doğalgaz müjdesi geldi.

5 İlçeye Doğalgaz Geliyor, System.String[]

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun 2018 yatırım planına alınabilmesi için istediği meclis kararı, ilçe belediye meclislerinin ardından vatandaşların menfaati düşünülerek Büyükşehir Belediye Meclisi'nde de oy birliğiyle kabul edildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Şubat Ayı Meclis Toplantısı Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

Toplantıdan Manisa'nın 5 ilçesine doğalgaz müjdesi çıktı.

"Doğalgaz'ın 2018 programına alınabilmesi için Saruhanlı, Kırkağaç, Ahmetli, Kula ve Alaşehir ilçe belediyelerimiz bu konuyla ilgili meclis kararlarını almış. Hatırlarsanız geçen ay meclisimize gelmişti ve meclis kararı ile komisyona havale etmiştik. Komisyonumuz kendi arasında yaptığı görüşmelerde vatandaşımızın lehine karar almıştır. Bugünde bu kararlar konunun değerlendirilmesi talebi ile Büyükşehir Meclisi gündemine geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu bu 5 ilçemize doğalgazın gelebilmesi için hem İlçe hem de Büyükşehir meclisinden çıkacak kararı istiyor. Bu ilçelerimizde Büyükşehir'in ve ilçe belediyelerinin sorumluluk alanında olan cadde ve sokaklarda yapılacak çalışmalar hem ilçe belediyelerimize hem de Büyükşehir Belediyesine büyük külfet getirecektir"

Başkan Ergün, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşların menfaati doğrultusunda hareket ettiklerini vurguladı.

"İlçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın doğalgaza biran önce kavuşmaları için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bu ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum. Ayrıca ilçe belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. İnşallah bu 5 ilçemiz bir an önce hayırlısıyla doğalgaza kavuşur"

Gündem maddesi Başkan Ergün'ün konuşmasının ardından meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Meclis üyeleri gündem maddesini oy birliğiyle kabul etti.
Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD'ye Rest Çekip 72 Saat Süre Verdi