5. Şeref Eroğlu Kısa Şalvar Güreş Festivali - Son Dakika

5. Şeref Eroğlu Kısa Şalvar Güreş Festivali

2 yıl önce

Kahramanmaraş'ta 5. Şeref Eroğlu Kısa Şalvar Güreş Festivali düzenlendi.

5. Şeref Eroğlu Kısa Şalvar Güreş Festivali, System.String[]

Kahramanmaraş'ta 5. Şeref Eroğlu Kısa Şalvar Güreş Festivali düzenlendi.


Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Dulkadiroğlu Belediyesi iş birliğiyle Dulkadiroğlu ilçesi Dereköy Mahallesi'nde gerçekleştirilen festivale 12 ilden 530 sporcu katıldı.


Festivalin açılışında konuşan Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Şahin Hopur, federasyon olarak unutulmaya yüz tutmuş güreşi yeniden canlandırmak adına festival düzenlediklerini söyledi.


Adına düzenlenen şampiyonaya katılan eski milli güreşçi Şeref Eroğlu da festivalin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizden sonraki güreşçi kardeşlerimize bir fırsat vermek istedik. Bakarsınız buradaki güreşçilerimiz Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonu olup, bu memleketin bayrağını dalgalandırır." dedi.


Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise güreşin Kahramanmaraş'ta en önemli spor dallarından biri olduğunu vurgulayarak, bölgeden çıkacak yeni şampiyon güreşçiler için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.


Festivale, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal ile sporcular ve vatandaşlar katıldı.

5. Şeref Eroğlu Kısa Şalvar Güreş Festivali

Haber Yayın Tarihi: 08.09.2018 09:05 Kaynak: AA

YORUMLAR


Son Dakika

Canlı yayında Nedim Şener ve Sevilay Yılman arasında çözüm süreci gerginliği!
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri