5 Yıldızlı Otelde 41 Kişi Zehirli Gazdan Etkilendi - Son Dakika

5 Yıldızlı Otelde 41 Kişi Zehirli Gazdan Etkilendi

04.05.2015 16:50
5 Yıldızlı Otelde 41 Kişi Zehirli Gazdan Etkilendi, System.String[]

Antalya'da, 5 yıldızlı bir otelde klorun asitle temas etmesi sonucu oluşan zehirli gazdan etkilenen 11'i turist 41 kişi, hastaneye kaldırıldı.

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde 5 yıldızlı bir otelde klorun asitle temas etmesi sonucu oluşan zehirli gazdan etkilenen 11'i turist 41 kişi, hastanelerde tedaviye alındı.

KLORLA ASİTİN TEMASI ZEHİRLİ GAZA DÖNÜŞTÜ

Manavgat'a bağlı Gündoğdu Mahallesi'ndeki 5 yıldızlı Hestia Resort Otel'de, havuzun dezenfekte edilmesinde kullanılan klorla asidin teması sonucu oluşan zehirli gaz, makine dairesinden otele yayıldı. Gazdan otel müşterileri ve personel etkilendi.

HAVA SOLUNUM TÜPLERİYLE MÜDAHALE

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri olay yerine gelerek duruma müdahale ederken, odalarında mahsur kalan turistler ve otel personeli temiz hava solunum tüpleriyle tahliye edildi.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Gazdan etkilenen 11 turist ve 30 personel ambulanslarla ilçedeki çeşitli hastanelere götürüldü. Gazdan etkilenenlerin, sağlık durumunun iyi olduğu ve ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildiği belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Otele gelen Manavgat Belediye Başkanı CHP'li Şükrü Sözen otel yetkililerinden bilgi aldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, klor ve asidin teması sonucunda otelin makine dairesinde zehirli gaz sızıntısının söz konusu olduğunu, itfaiye ve zabıta ekiplerinin müdahalesiyle fazla büyütülecek bir olay yaşanmadan atlatıldığını söyledi. Başkan Sözen, hastaneye kaldırılan turist ve personelin sağlık durumunun iyi olduğunu, tedbir amaçlı hastanelere götürüldüğünü kaydetti.

5 Yıldızlı Otelde 41 Kişi Zehirli Gazdan Etkilendi
5 Yıldızlı Otelde 41 Kişi Zehirli Gazdan Etkilendi
5 Yıldızlı Otelde 41 Kişi Zehirli Gazdan Etkilendi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 5 Yıldızlı Otelde 41 Kişi Zehirli Gazdan Etkilendi - Son Dakika


YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Kılıçdaroğlu, iktidara bu kez Çin üzerinden yüklendi: Arayıp maliyetini sordum, cevap bir haftada geldi Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek CHP'den asgari ücret zammı önerisi: En az 3 bin 100 lira olmalı İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti