50 İş Gününde 2 Buçuk Milyon Metre Kare Asfalt Çalışması - Son Dakika

50 İş Gününde 2 Buçuk Milyon Metre Kare Asfalt Çalışması

04.12.2019 16:54
50 İş Gününde 2 Buçuk Milyon Metre Kare Asfalt Çalışması, System.String[]

Manisa Web TV'de yayınlanan "Kent Vizyonu" programına konuk olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, geride kalan asfalt sezonunda yapılan yol yapım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Verimli bir asfalt sezonunu geride bıraktıklarını belirten Öztozlu, Büyükşehir Belediyesi'nin kendi ekipleriyle 50 iş gününde 2 buçuk milyon metre kare asfalt çalışması gerçekleştirdiğini ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Manisa Web TV'de yayınlanan "Kent Vizyonu" programına konuk oldu. İl genelinde gerçekleştirilen yol yapım çalışmaları hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığının 193 araç filosu, 300 personeli, 4 şantiyesi, 2 asfalt plenti ile Manisalıların hizmetinde olduğunu vurguladı.

"Verimli bir asfalt sezonu geçirdik"

Verimli bir asfalt sezonunu geçirdiklerini belirten Öztozlu, "Başkanımızın Ankara'da Bakanlık ve İller Bankası nezdinde birebir gerçekleştirdiği temaslar sonrasında 18 milyon nakdi bütün kredisi İller Bankasından temin edildi. Bu nakdi kredi olmasa hizmete başlanamazdı. Başkanımızın Ankara'da temasları birebir kendi kurması, ilgilenmesi çok etkili oldu. Daha sonra hizmete başladık" dedi.

"Özveriyle çalışıldı"

Yol yapım çalışmalarında ekiplerin özveriyle çalıştığını belirten Öztozlu, " Kurban Bayramı'nın 3. gününde 13 Ağustos'ta Demirci'den asfalt çalışmasına start verdik. Ben bu konuda Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanımız Kurtuluş Kuruçay'a, Merkez Şantiye Şefimiz Abdullah Bey'e, Akhisar Şantiye Şefimiz Murat Bey'e, Demirci Şantiye Şefimiz Ferhat Bey'e, Salihli Şantiye Şefimiz Faruk Bey'e teşekkür ediyorum. Merkez şantiye ekimiz ailesinden ayrı kalarak Demirci'de şantiye alanındaki yatakhanede kalarak özveriyle çalıştı. Bu noktada Cengiz başkanımızın da Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığımızın her zaman arkasında durduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bizlerin taleplerini hiçbir zaman geri çevirmedi. Bunun yanı sıra ilçe belediye başkanlarımız ve mahalle muhtarlarımızın da emekleri var" dedi.

"Sürüş güvenliği sağlanıyor"

Asfalt çalışmalarının ardından mevcut yollarda sürüş güvenliğini arttırmak amacıyla yol çizgi çalışması ve uyarı levhalarının montajının da yapıldığını ifade eden Öztozlu," Ahmetli, Saruhanlı, Demirci, Kula her biri ayrı coğrafya. Biz burada 50 iş günü gibi bir sürede 2 buçuk milyon metre kare yol yapım çalışması gerçekleştirdik. Şunu da ifade etmek istiyorum. Mevcut yollarda yol yapım çalışmasının ardından Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından da yol çizgi çalışması, CTP, uyarı levhalarının montajı yapılarak sürüş güvenliği sağlanıyor" şeklinde konuştu.

"Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullandık"

Kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanabilmek amacıyla yol yapım çalışmalarının Büyükşehir Belediyesinin kendi ekipleriyle yapıldığını belirten Öztozlu, "Bu tip çalışmalar ihale kapsamında firmalar aracılığıyla yapılır. Biz de bu çalışmayı devam eden bir ihalemiz var, onunla da yapabilirdik.Ama bizim son ve modern teknolojide 200'e yakın araç filomuz varsa bu hizmeti kendi kaynağımızla da yapabiliriz. Biz kendi paramızı harcamıyoruz. Her zaman söylüyorum. Tüyü bitmemiş yetimin bu para da hakkı var. Bu anlamda başkanımız kamu kaynaklarının etkin kullanımı konusunda çok hassas" şeklinde konuştu.

"Hizmette hız kesmedik"

Tüm belediyelerin ekonomik anlamda sıkıntı içerisinde olduğunu dönemde Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerine hız kesmeden devam ettiğini belirten Öztozlu, "Geçtiğimiz haftalarda Gaziantep, Konya, Bursa, Denizli ve Trabzon Büyükşehir Belediyelerinin Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcılarıyla bir araya geldik. Orada biz her anlamda kıyaslama imkânı bulduk. Bizim, yüz ölçümümüzden daha küçük Büyükşehirler bile bu sezonu boş geçti. Bütün belediyeler için söylüyorum. Ekonomik anlamda sıkıntı içindeler. Bu yaz yatırım yapmayı öngörmediler. Bu sezon bizim bu kadar aktif çalışmamız dikkat çekiyor. Bazı Büyükşehirle bizim sınır komşuluğumuz da var.Sınırın burasındaki mahalle Manisa'ya bağlı yolu yapılıyor, diğer tarafta başka ile bağlı mahallede gelen giden yok. Sadece yol anlamında da değil bu, Manisa Büyükşehir Belediyesi tüm hizmetlerine hız kesmeden devam etti" dedi.

Hedef 4 Buçuk Milyon Metre Kare Yol Çalışması

Bir sonraki asfalt sezonuna yönelik de açıklamalarda bulunan Öztozlu, "Artık hedefimiz daha büyük. Başarı sağlandı, gücümüzü gösterebildik. Beton yollar anlamında da Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, yeni bir filo oluşturarak kendi finisher, rolleri, toprak silindiri alınması için talimat verdi. Hedefimiz büyük, önümüzdeki sezon 3 milyon metre kare sathi kaplama, 1 buçuk milyon metre kare de beton yol talimatını başkanımız verdi. Önümüzde yapılacak olan 800 kilometrenin hazırlıklarına başlandı" ifadelerinde bulundu.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 50 İş Gününde 2 Buçuk Milyon Metre Kare Asfalt Çalışması - Son Dakika


Son Dakika

Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun Aracını otoparka bırakan Yasemin Şefkatli geçmiş dönem borcunu öğrenince şaşıp kaldı