50 Yaşındaki Hastanın Kalp Ameliyatı Başarılı Geçti - Son Dakika

50 Yaşındaki Hastanın Kalp Ameliyatı Başarılı Geçti

02.07.2013 16:45
50 Yaşındaki Hastanın Kalp Ameliyatı Başarılı Geçti, System.String[]

Kalp kapak hastalığı nedeniyle Isparta'dan gelip Denizli Devlet Hastanesi'ne başvuran bir hasta, uygulanan mitral kapak replasmanı ile sağlığına kavuştu.

Kalp kapak hastalığı nedeniyle Isparta'dan gelip Denizli Devlet Hastanesi'ne başvuran 50 yaşındaki bir hasta, Kalp Damar Cerrahi Kliniği'nde uygulanan mitral kapak replasmanı ile sağlığına kavuşturuldu.

Isparta'da yaşayan 50 yaşındaki Şaziye Selek, kalp kapak hastalığı ve nefes darlığı şikayetiyle Denizli Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan değerlendirmeler sonunda, Kalp Damar Cerrahi Uzmanları Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Op. Dr. Murat Alten ve Op.Dr. Türkan Demir'den oluşan ekip tarafından hastaya, mitral kapak replasmanı ameliyatı yapılması kararlaştırıldı.

Ameliyatı gerçekleştiren ekipte yer alan Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Denizli Devlet Hastanesi'nin, kalp kapak ameliyatlarında da tercih edilen bir merkez haline geldiğini söyledi. Saçkan, kalp kapak hastalıklarının açık kalp cerrahisinde koroner by pass ameliyatları sonrası en çok yapılan ameliyatlar olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Hastanemizde AVR (Aort Kapak Replasmanı) ve MVR (Mitral Kapak Replasmanı) gibi kalp kapak ameliyatları başarıyla yapılmaktadır. Ayrıca, Denizli ve ilçeleri ile Uşak, Afyon, Burdur, Nazilli, Fethiye gibi il ve ilçelerden de hastanemize hastalar başvurmaktadır. Son olarak Isparta ilinden hastanemize başvuran 50 yaşındaki hastaya, mitral kapak replasmanı işlemini başarıyla yaptık. Hastamız ameliyat sonrası 4. saatte solunum makinesinden ayrıldı. İlk gün yürütüldü. Şimdi de taburcu olmasını planladık"

Hasta Şaziye Selek de nefes darlığı şikayetiyle Denizli Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu, burada kalp kapak hastalığı teşhisi konduktan sonra gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştuğunu söyledi. - DENİZLİ

50 Yaşındaki Hastanın Kalp Ameliyatı Başarılı Geçti
50 Yaşındaki Hastanın Kalp Ameliyatı Başarılı Geçti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam 50 Yaşındaki Hastanın Kalp Ameliyatı Başarılı Geçti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Galatasaray'da ilk golünü atan Kerem Aktürkoğlu: Rüya gibi bir gün Son Dakika: Galatasaray evinde Hatayspor'u 3-0'la geçti JASAT ekipleri, korkunç cinayeti sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek çözdü Son Dakika: Türkiye'de 5 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 196 kişi vefat etti, 31 bin 896 yeni vaka tespit edildi Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz