Son Dakika Haberleri: 50 yıldır kullanılan yol "Özel mülkiyettir" yazısıyla kapatıldı, mahalleli mağdur oldu

50 yıldır kullanılan yol "Özel mülkiyettir" yazısıyla kapatıldı, mahalleli mağdur oldu

22 gün önce

Mersin'in Erdemli ilçesinde 50 yıldır kullanıma açık olan yol "Özel mülkiyettir" yazısıyla kapatıldı ve bahçeye dönüştürüldü. Yıllardır o yolu kullanan mahalleli, "Rezil durumdayız. Servis gelemiyor, çocuklar okula gidemez oldu. Önümüz kış, yolun açılmasını istiyoruz" diyerek mağduriyetini dile getirdi.

Mersin'in Erdemli ilçesinde 50 yıldır kullanılan sıcak asfaltlı yol, özel mülkiyet gerekçesiyle iş makinesiyle kazılıp bahçeye dönüştürülmek üzere ağaçlandırıldı. Yolun "özel mülkiyettir" yazısıyla kapatıldığını ve iş makinesiyle söküldüğünü gören mahalle sakinleri şok oldu.

Erdemli ilçesindeki eski belde Tömük'ün Güney Mahallesi'nin yolu önce kum yığınıyla kapatıldı, hafta sonunda ise iş makinesiyle kazdırılarak, bahçe kurulmak üzere fidan dikildi.

"ÖZEL MÜLKİYETTİR" YAZISIYLA YOL KAPATILDI

Sabah saatlerinde yolu kullanmak isteyen mahalle sakinleri yaklaşık 50 yıl önce imece usulü açılan asfalt yolun söküldüğünü, özel mülkiyettir yazısıyla kapatıldığını ve ağaçlandırıldığını görünce büyük şok yaşadı.

Mahalle sakinlerinden Mustafa Çok, "Bu yolun 50 yıllık geçmişini biliyorum. Bu yolun kapanmasından dolayı millet çok rezil durumda. Servis gelemiyor, çocuklar okula gidemez oldu. Önümüz kış, yağmur çamur. Çocuklarımız rezil durumda yolumuzun açılmasını istiyoruz" dedi.

Ertuğrul Erbay da, "Bir kilometrelik, 50 yıldır kullanılan bir yol. Bir sabah geldik yollar kapalı, her tarafı kapatmışlar, yollar deşilmiş vaziyette, bir de fidan dikilmiş. Millet mağdur, buradan kimse geçemiyor" diye konuştu.

"YOL İMECE USULÜ YAPILMIŞTI"

Yolun 50 yıl önce imece usulüyle ve fedakarlık gösterilerek açıldığını anlatan Halil Çoban ise "Her zaman kullandığımız yolun kapalı olduğun görünce şok olduk. Yani görülmemiş bir şey. Bu yerin bir yukarısı da bizim varislerimize ait. Yani aynısını biz de mi yapmamız gerekir. Komşu komşunun külüne muhtaç diye bir atasözü var. Bu adamlar bizim yerimizden geçmeyecek mi, biz ona ne yapacağız. Bizde mi aynı düşünelim. Biz öyle düşünemeyiz, çünkü içimizde bir insanlık hissi var. Eğer bizim yerlerden geçecekse bunlar kendisine bir helikopter alıp havadan geçsin" şeklinde konuştu.

Osman Kar adlı vatandaş ise "Bir an evvel yolumuzun açılmasını istiyoruz. Nasıl bir çözüm bulunacaksa bulunsun biz yolumuzdan geçelim. Acil bir durum olsa yangın olsa, hasta olsa kısa yolumuz kapalı" dedi.

Kazılmış yolu kullanmaya devam eden vatandaşlar yaşanan mağduriyetin giderilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

50 yıldır kullanılan yol Özel mülkiyettir yazısıyla kapatıldı, mahalleli mağdur oldu
Haber Yayın Tarihi: 22.09.2019 09:07 Kaynak: İHAGenç kız, metrobüste kendisini taciz eden şüpheliyi çığlık atarak yakalattı
Asker selamı veren Cengiz Ünder için Roma yaptırım uygulamayacak Son dakika: SMO'nun operasyon başlattığı Münbiç'e Suriye ordusu da girdi