51. Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu Zirvesi - Son Dakika

51. Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu Zirvesi

05.06.2017 13:07
51. Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu Zirvesi, System.String[]

Togo Devlet Başkanı Faure Gnassingbe'nin, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) Dönem Başkanlığı'na seçildiği bildirildi.

Togo Devlet Başkanı Faure Gnassingbe'nin, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) Dönem Başkanlığı'na seçildiği bildirildi.

Resmi kaynaklara göre, Togo Devlet Başkanı Gnassingbe, Liberya'nın başkenti Monrovia'da hafta sonu düzenlenen 51. ECOWAS Zirvesi'ndeki seçimde oyların tamamını alarak birliğin yeni dönem başkanı seçildi.

ECOWAS'ın başkanlığını bir yıldır yürüten Liberya Devlet Başkanı Ellen Johnson'un yerine geçen Gnassingbe, gazetecilere yaptığı açıklamada, Johnson'un barışı ve entegrasyonu sağlamaya çalışan topluluğun amacını yansıtmak için elinden geleni yaptığını kaydetti.

Gnassingbe ayrıca, bölgedeki dinamizmin Afrikalılar için bir övünç kaynağı olması gerektiğini savunarak, "ECOWAS'ın mevcut performansı, geleceğe atacağımız adımlar için bizi heyecanlandırmalı. Amacımız, ECOWAS'ı çeşitli toplumları bir araya getiren bir örgüt haline dönüştürmek. Bunun için de gençlere sorumluluk verilmesi ve tarım sektörünün tanıtılması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 51. Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu Zirvesi - Son Dakika


Son Dakika

AB, Belarus ekonomisine ilişkin yeni yaptırım kararı aldı 17:38 AB, Belarus ekonomisine ilişkin yeni yaptırım kararı aldı Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok Bankacılık sektörünün mevduatı bir haftada 4,6 milyar lira yükseldi 17:17 Bankacılık sektörünün mevduatı bir haftada 4,6 milyar lira yükseldi
Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama 17:14 Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem 17:09 UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem Başkan adayının, 16:19 Başkan adayının, "Caner'i tesisin tuvaletine bile sokma" ifadelerinin ardından Ali Koç dondu kaldı
Yaz dizisiyle tanındı ama Z kuşağı onu epeydir biliyor! Serra Arıtürk'ün eski sevgilisi ünlü bir Youtuber 15:48 Yaz dizisiyle tanındı ama Z kuşağı onu epeydir biliyor! Serra Arıtürk'ün eski sevgilisi ünlü bir Youtuber 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' anketi yapıldı! Başkan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'a fark attı 15:29 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' anketi yapıldı! Başkan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'a fark attı
Advertisement