54. Ulusal Yarışma - Kar - Son Dakika

54. Ulusal Yarışma - Kar

24.10.2017 11:33
54. Ulusal Yarışma - Kar, System.String[]

54. Ulusal Yarışma'da dördüncü günün programında aslında bir "Antalya" filmi olan Emre Erdoğdu'nun ilk uzun metrajlı filmi olan Kar filmi izlendi.

Başrollerini Hazar Ergüçlü, Ozan Uygun, Halil İbrahim Babür ve Doğaç Yıldız'ın paylaştığı Kar da Ulusal Yarışma'da gösterilen diğer filmler gibi izleyicinin yoğun ilgisi ve beğenisiyle karşılandı. Film ekibinin katıldığı Beyoğlu Sineması'ndaki gösterimin ardından Melis Behlil moderatörlüğünde söyleşi yapıldı.

Gösterim öncesinde gerçekleşen söyleşide Erdoğru, Antalya'da geçen filmin Antalya Film Fonu desteğiyle çekildiğini; Türkiye prömiyerini Antalya Film Festivali'nde yapmayı umduklarını ancak ulusal yarışmanın iptaliyle bu imkanı yitirdiklerini açıkladı. Filmin başlangıcında görülen Antalya Film Festivali logosu, izleyiciler tarafından kahkahalarla karşılandı.

Kar'ın ana karakteri Müzeyyen, toplumsal ahlak çizgisinin altında yaşayan genç bir kadındır. Kavgaya, uyuşturucuya bezenmiş hayatını kendine benzeyen arkadaşlarıyla paylaşıyordur. Kardeşi Ali onun varlığını yeni öğrenmiş, onunla t anışmaya Bolu'dan kendi burjuva, başarılı eğitim hayatını yarıda bırakıp Antalya'ya gelmiştir. Meşru çocuk Ali sınanmadığı günahlarla, gayr-i meşru çocuk Müzeyyen ise Ali'nin getirdiği umutla imtihan olacaktır.

54. Ulusal Yarışma 24 Ekim Salı günü 17.00'da Ali Kemal Çınar'ın Ankara Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Film ödülünü kazanan Gênco filmiyle devam edecek. Gênco'nun ardından 21.30'da Emre Yeksan'ın Adana Film Festivali'nden Jüri Özel ödülüyle dönen Körfez filmi Beyoğlu Sineması'nda gösterilecek. Her iki film gösteriminin ardından yönetmen ve film ekibiyle söyleşi yapılacak.
25 Ekim Çarşamba 17.00'de Blue 26 Ekim Perşembe 17.00'de ise Benim Varoş Hikayem film ekiplerinin katılmıyla izlenebilir.

54. Ulusal Yarışma - Kar

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 54. Ulusal Yarışma - Kar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz İnternette hızla yayılan esrarengiz palyaço fotoğrafı, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü Danimarka'da itlaf edilen vizonlar toprağın altından yüzeye yükseldi