56. Antalya Altın Portakal Film Festivali - Son Dakika

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali

31.10.2019 17:26
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali, System.String[]

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yarışma filmlerinden "Kronoloji"nin gösterimi yapıldı.

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yarışma filmlerinden "Kronoloji"nin gösterimi yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğindeki festival çerçevesinde, Ali Aydın'ın yönettiği "Kronoloji" filmi, Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda sanatseverlerle buluştu.

"Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması" kategorisindeki filmin gösteriminin ardından, yönetmen Aydın ve oyuncular Birkan Sokullu, Cemre Ebüzziya, Meral Efe Yurtseven ile Yunus Emre Yurtseven, festival çadırında sinemaseverlerin sorularını yanıtladı.

Yönetmen Aydın, film çekmek için şartların her zaman zorlaştığını dile getirerek, "Dünya sizin film çekmenizi beklemiyor. 'Birincisi güzeldi, hadi ikinci filmi çek' demiyor. Şartları sizin oluşturmanız gerekiyor." dedi.

İnsanların her şeye çok kolay alıştığını ifade eden Aydın, filmde aslında "kolay alışmamak gerektiğini" aktardıklarını söyledi.

Oyunculardan "Nihal" karakterini canlandıran Cemre Ebüzziya ise filmin çekimlerinden önce şiddet gören bir kadının psikolojini anlamak için psikoloğa gittiğini anlattı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

10 maç sonra sahalara dönen Çağlar Söyüncü Zorya maçında sakatlandı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Kardiyoloji uzmanından korkutan uyarı! Kalp, koronada adeta hedef tahtası CHP'li Gürsel Tekin: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır, partimiz içinden bir isim Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı Bilim Kurulu Üyesi Özlü, yeni korona tedbirlerinin işaretini verdi: Yılbaşında 4 günlük sokak kısıtlaması yapılabilir Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış