56. Antalya Altın Portakal Film Festivali - Son Dakika

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali

3 ay önce

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yarışma filmlerinden "Kronoloji"nin gösterimi yapıldı.

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali, System.String[]

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yarışma filmlerinden "Kronoloji"nin gösterimi yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğindeki festival çerçevesinde, Ali Aydın'ın yönettiği "Kronoloji" filmi, Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda sanatseverlerle buluştu.

"Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması" kategorisindeki filmin gösteriminin ardından, yönetmen Aydın ve oyuncular Birkan Sokullu, Cemre Ebüzziya, Meral Efe Yurtseven ile Yunus Emre Yurtseven, festival çadırında sinemaseverlerin sorularını yanıtladı.

Yönetmen Aydın, film çekmek için şartların her zaman zorlaştığını dile getirerek, "Dünya sizin film çekmenizi beklemiyor. 'Birincisi güzeldi, hadi ikinci filmi çek' demiyor. Şartları sizin oluşturmanız gerekiyor." dedi.

İnsanların her şeye çok kolay alıştığını ifade eden Aydın, filmde aslında "kolay alışmamak gerektiğini" aktardıklarını söyledi.

Oyunculardan "Nihal" karakterini canlandıran Cemre Ebüzziya ise filmin çekimlerinden önce şiddet gören bir kadının psikolojini anlamak için psikoloğa gittiğini anlattı.

Haber Yayın Tarihi: 31.10.2019 05:26 Kaynak: AASon Dakika

Doktor kızını kurşun yağmuruna tutarak öldüren adamın dedektif tuttuğu ortaya çıktı
Kızılay Başkanı Kınık, deprem sonrası bağış talep etti! Tepkiler gelince paylaşımı sildi Meral Akşener, deprem haberini alınca Fatiha Suresi'ni okuyup siyaset konuşmayı bıraktı

Son Dakika Haberleri