5g Teknolojisi ile Hayatımıza Neler Girecek? - Son Dakika

5g Teknolojisi ile Hayatımıza Neler Girecek?

IRISS Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Cem Çağatay Karaali, 5G teknolojisi ile hayatımıza nelerin gireceğini anlattı.


IRISS Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Cem Çağatay Karaali, 5G teknolojisi ile hayatımıza nelerin gireceğini anlattı.Karaali, "5G ile nesnelerin interneti dediğimiz kavram hayatımıza giriyor olacak. Evimizde telefon, tablet, bilgisayar dışında da buzdolabı, fırın gibi bambaşka cihazlar artık internete bağlı olacak. Buzdolapları belki otomatik olarak eksik olan malzemelerin sipaarişini gönderecek" şeklinde konuştu.Karaali, "Şu anda hem dünyada hem ülkemizde 5G ile ilgili geliştirmeler ve saha testleri büyük bir hızla devam ediyor. Hem dünyada hem Türkiye'de net bir tarih yok. Burada önemli olan 5G'yi destekleyen cep telefonlarının da olması veya yaygınlaşması gerekiyor. Çünkü tek başına alt yapı kurulumları ve baz istasyonları kurulumları bir şey ifade etmiyor" dedi.


5g Teknolojisi ile Hayatımıza Neler Girecek?

Kaynak: Wise.tv


Son Dakika

Taşıt kredisi çekmeyi düşünenler dikkat! İşte %0,49 - %0,69 faiz oranlarının geçerli olacağı markalar Normalleşme sürecinde kamuda alınacak tedbirler belirlendi! Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak İkinci el araç alacaklara uyarı: Fiyatlar artmaya devam edecek Son Dakika: THY yurt dışı uçuşlarına 18 Haziran'da başlayacak Son dakika: EPDK: Akaryakıt fiyatları yüksek, şirketler indirim yapmazsa biz fiyatları makul seviyeye çekeriz 48 gün sonra açılan Meclis'te bekçilerin maaş artışı ve yeni yetkileri ele alındı Kamu bankalarının düşük faizli kredi paketinden fırsatçı firmalar yararlanamayacak Ukraynalı turistler 1 Temmuz'dan itibaren Türkiye'ye gelecek Üzüm yaprağı, meyvesinden 10 kat daha fazla kazandırıyor Giresun'da ilk defa salep üretimi yapıldı, kilosu 1.400 TL'den satılıyor Resmi Gazete'de yayımlandı! Parasını bankada unutanlar için süre uzatılıyor Üç kamu bankasının başlattığı düşük faizli kredi paketine Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım da dahil oldu İGDAŞ'tan sonra şimdi de İSKİ! CHP'li meclis üyesi bile gelen faturaya isyan etti Turizm cenneti Bodrum'da şezlongların günlük kirası, ortalama bir evin aylık kirasından daha yüksek 10 kuruş birden düşen dolar 6,71'den işlem görüyor