6. İnsan Hakları Film Günleri Devam Ediyor - Son Dakika

6. İnsan Hakları Film Günleri Devam Ediyor

12.12.2015 09:16
6. İnsan Hakları Film Günleri Devam Ediyor, System.String[]

TİHİV ve EÜ İletişim Çalışmaları Topluluğu'nun işbirliğiyle düzenlenen 6. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri'nin gösterimleri, Fransız Kültür Merkezi'nde devam ediyor.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) İzmir Temsilciliği ile Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Çalışmaları Topluluğunun işbirliğiyle düzenlenen teması ''Yaşam Hakkı'' ve ''Barış'' olarak belirlenen 6. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri Fransız Kültür Merkezi Sinema Salonu'nda devam ediyor. Sırasıyla "Emad Burnat ve Guy Davini'nin; 5 Kırık Kamera", Rita Ender'in; Son sözcükler", "Aslı Özarslan'ın; Ada 36", "Patricio'nun; Salvador Allende" ve " Nazım Alpman'ın; 1915 techir yolu" isimli belgesellerin gösterildiği ikinci günün sonunda "1915 techir yolu" isimli belgeselin yönetmeni Nazım Alpman ve Son Sözcükler belgeselinin yönetmeni Rita Ender ile söyleşi gerçekleştirildi.

Cumartesi günü 5 belgesel beyaz perdede olacak

Belgesel Film günleri 13 Aralık tarihine kadar Fransız Kültür Merkezi Sinema salonunda gösterimlerini sürdürecek. 12 Aralık 2015 Cumartesi günü "michael Glawogger'in; Mega Kentler", "Taha Karimi'nin;1001 Elma", "Vahap Sarıltın'ın; Uzak", "Aitor Merino ve Amaya Merino'un Asıer ve ben", "İmre Azem'in Lamekan: Metalaşan kentin çöküşü" ve Veysi Altay'ın; Yeni Yaşam" belgeselleri beyaz perdeye taşınacak.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 6. İnsan Hakları Film Günleri Devam Ediyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın