6. Kocaeli Kitap Fuarı'nı İlk Gününde 36 Bin Kişi Ziyaret Etti - Son Dakika

6. Kocaeli Kitap Fuarı'nı İlk Gününde 36 Bin Kişi Ziyaret Etti

18.05.2014 17:53
6. Kocaeli Kitap Fuarı'nı İlk Gününde 36 Bin Kişi Ziyaret Etti, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen, 350 yayınevi ve 30 sahafın yer aldığı fuar, kitap severlerin ilgisini çekiyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 6. Kocaeli Kitap Fuarı'nı ilk gününde 36 bin kişi ziyaret etti.

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'deki fuarda "Adı Aylin", "Sevdalinka", "Gece Sesleri", "Veda, Bora'nın Kitabı" eserlerinin yazarı Ayşe Kulin, imza gününde okurlarıyla buluştu.

Kürtçe eserlerin yer aldığı stant da ilgi gördü.

Okurlarıyla bir araya gelen yazar Roni War, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kürtçe hikaye, roman ve destan tarzı 19 kitap yazdığını söyledi.

Daha önce Türkiye'de Kürtçe kitap yazmanın ve okumanın yasak olduğunu, düzenlemeyle yasağın kalktığını belirten War, "AK Parti Hükumeti ile iyileşme sürecine girildi. Artık bol bol kitap yazabiliyorum. Daha önce okur, kitaplarımı kaygıyla alıyordu. Şimdi öyle değil" diye konuştu.

Kitaplarını imzalayan eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş da kitap fuarlarını okurlara ulaşmasını sağladığı için önemsediğini kaydederek, "Çoçukluğumdan beri edebiyata ve siyasete meraklı biriyim" ifadesini kullandı.

5 yaşındaki yazar ilgi gördü

"İçimde Kocaman Bir Hayat Var" kitabının yazarı 5 yaşındaki Kayra Yılmaz da kitaplarını imzaladı.

Kocaeli'de yaşadığını anlatan Yılmaz, "Bu, benim ilk imzam. Herkes bu yüzden geldi buraya. Çok heyecanlıyım. Kitabımda 'hayat küçükler için kolay, büyükler için zor' konusunu işledim. Annemi ve babamı seviyorum" diye konuştu.

"Allah Var, Problem Yok" kitabıyla tanınan televizyon programcısı Ferudun Özdemir, Prof. Dr. Mim Kemal Öke, tarihçi yazar Mustafa Armağan ve yazar İhsan R. Eliaçık da okurlarıyla buluşarak deneyimlerini paylaştı.

Fuar, 25 Mayıs Pazar günü sona erecek. - Kocaeli

6. Kocaeli Kitap Fuarı'nı İlk Gününde 36 Bin Kişi Ziyaret Etti

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 6. Kocaeli Kitap Fuarı'nı İlk Gününde 36 Bin Kişi Ziyaret Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Başbakan Johnson bugün İngiltere'de tüm gazetelerin manşetinde: Kaybedilen her hayat için çok ama çok üzgünüm İç savaşa sürüklenen Hollanda'da göstericilerin bir köprüyü havaya uçurduğu iddia edildi Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi Sibirya'da 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi Dev derbide ortalık karıştı! İbra'nın üzerine yürüyen Lukaku zor sakinleştirildi Türkiye'yi ağlatan videosu kurgu çıkan YouTuber Fariz hakkında gözaltına alındı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor