6. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri - Son Dakika

6. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri

22.03.2012 23:20
6. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri, System.String[]

"6.Uluslararası Çukurova Sanat Günleri"nin açılış töreninde, yazar İpek Ongun'a, "Çukurova Ödülü" verildi.

"6. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri"nin açılış töreninde, yazar İpek Ongun'a, "Çukurova Ödülü" verildi.

Çukurova Sanat Girişimi tarafından, Adana ve Mersin büyükşehir belediyeleri ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkısı, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Arap Yazarlar Birliği'nin desteğiyle gerçekleştirilen ve 26 Mart'a kadar sürecek etkinlik, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'ndaki törenle başladı.

Çukurova Sanat Girişimi Genel Koordinatörü Çetin Yiğenoğlu, törende, "Barış için kardeşlik, kardeşlik için barış" temalı etkinliği, dünyada ve bölgede savaş rüzgarlarının estiği bir ortamda, şehitler nedeniyle yürekleri yanarak gerçekleştirdiklerini söyledi.

Her şeye rağmen, barış umuduyla sanatı yücelteceklerini ifade eden Yiğenoğlu, tüm dünyada barışın egemen olması için çalışmak gerektiğini belirtti.

Daha sonra, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Tüm, yazar İpek Ongun'a, etkinlik kapsamında verilen, "Çukurova Ödülü"nü sundu.

Ongun, değerli bir sanat etkinliğinde ödül almanın kendisini mutlu ettiğini, ancak ödülün kendisi için farklı bir anlamı da olduğunu belirterek, "Her insan hayatının bir döneminde, hayatını ve yaptıklarını değerlendirerek, bir hesaplaşmaya girer. Bu yüzden, bu ödül benim içimi titretiyor. Ne mutlu bana ki hayatım boşa geçmemiş. Eğer iyi şeyler yapabilmişsek, iz bırakabilmişsek ne mutlu. Bu ödülü, aynı zamanda bana her zaman destek olan eşim adına da alıyorum" dedi.

Açılışın ardından Büyükşehir Belediyesi fuaye salonunda açılan, fotoğraf sanatçıları Nevzat ve Berrin Hız'ın hazırladığı "Komşumuz Suriye" adlı fotoğraf sergisi gezildi.

Çukurova Sanat Günleri kapsamında, 26 Mart tarihine kadar, Suriye'nin Halep kenti ile Adana, Mersin, Tarsus, Silifke, Anamur, Antakya ve İskenderun'da eş zamanlı olarak, panel, okuma etkinliği, şiir dinletisi, sergi, konser ve söyleşi olmak üzere 94 ayrı etkinlik gerçekleştirileceği bildirildi.

- ADANA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 6. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Altın güne yükselişle başladı, 498 liradan satılıyor 10:54 Altın güne yükselişle başladı, 498 liradan satılıyor Son Dakika! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Veriler, büyümenin yüksek oranda gerçekleşeceğine işaret ediyor 10:47 Son Dakika! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Veriler, büyümenin yüksek oranda gerçekleşeceğine işaret ediyor İYİ Partili İlay Aksoy'un paylaştığı Afgan mültecilerle ilgili video sosyal medyada tepki topladı 10:14 İYİ Partili İlay Aksoy'un paylaştığı Afgan mültecilerle ilgili video sosyal medyada tepki topladı
Bülent Ersoy, Bodrum tatilinde makyajsız görüntülendi 10:00 Bülent Ersoy, Bodrum tatilinde makyajsız görüntülendi Kene belası geri döndü! Genç kadın, hastanede hayatını kaybetti 09:40 Kene belası geri döndü! Genç kadın, hastanede hayatını kaybetti Manavgat felaketinin sonucu gün ağarınca ortaya çıktı! Manavgat'taki yangın kareleri yürek burktu 09:13 Manavgat felaketinin sonucu gün ağarınca ortaya çıktı! Manavgat'taki yangın kareleri yürek burktu
Son Dakika: Alevlere esir olan Manavgat'tan acı haber! 82 yaşındaki bir vatandaşımız hayatını kaybetti 09:08 Son Dakika: Alevlere esir olan Manavgat'tan acı haber! 82 yaşındaki bir vatandaşımız hayatını kaybetti Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'dan uzun bir aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici 22:43 Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'dan uzun bir aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici
Advertisement