61 Kişinin Öldüğü Tekne Faciasıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına Alındı - Son Dakika

61 Kişinin Öldüğü Tekne Faciasıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına Alındı

07.09.2012 15:00
61 Kişinin Öldüğü Tekne Faciasıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına Alındı, System.String[]

İzmir'in Menderes ilçesinde 61 kişinin öldüğü tekne faciasıyla ilgili 61 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

İzmir'in Menderes ilçesinde 61 kişinin öldüğü tekne faciasıyla ilgili 61 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. İzmir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, gözaltına alınanların üçünün yabancı uyruklu, üçünün de Türk olduğu belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi: "Batık içinde boğulmuş durumda 61 insan cesedinin 28'i çocuk, 3'ü bebek, 18'i kadın ve 12'si yetişkin erkek cesedi olmak üzere 42'si Suriye ve 1'i Irak uyruklu olduğu tespit edilmiş olup 18'inin kimlik tespit çalışmaları devam etmektedir. Teknede bulunan diğer 44 göçmenin ise yüzerek karaya çıktıkları tespit edilmiştir. 7 Eylül 2012 günü bölgede yapılan aramalarda üç göçmen daha yakalanarak gözaltına alınmış olup toplam 47 göçmen sağ olarak yakalanmıştır."

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, organizatör olduğu tespit edilen yedi şüpheliden üçü Türk ve üçü yabancı uyruklu altı kişinin yakalanarak gözaltına alındığı, kimliği tespit edilen Türk uyruklu bir kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Açıklamada, "Olayla ilgili araştırma ve incelemeler neticesinde, göçmenlerden bir kısmının yurda yasal yollardan giriş yaparak İstanbul ve İzmir illerine geldikleri, İstanbul ilinde bulunanların ise çeşitli havayolu firmaları ile seyahat ederek İzmir grubuna katıldıkları, İzmir merkez Basmane bölgesinde bulunan çeşitli otellerde bir aya yakın süredir ikamet ettiklerinin tespit edilmesi üzerine adli makamlardan alınan karara istinaden Basmane bölgesinde yapılan arama/yakalama çalışmalarında, Filistin uyruklu iki ve Suriye uyruklu bir olmak üzere toplam üç organizatör yakalanarak gözaltına alınmış olup olayla ilgili soruşturma sürmektedir." ifadelerine yer verildi. Cesetlerine ulaşılan kişilerin kimlik tespiti için çalışmaların sürdüğü, kurtarılan 30 Suriye, 16 Filistin ve bir Irak uyruklu 47 göçmen hakkında ise adli işlemlerlerin devam ettiği belirtildi.

61 Kişinin Öldüğü Tekne Faciasıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına Alındı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 61 Kişinin Öldüğü Tekne Faciasıyla İlgili 6 Kişi Gözaltına Alındı - Son Dakika


Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi İstanbullunun yıllardır beklediği Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü