16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı - Son Dakika

16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı

31.10.2020 05:17

İzmir'de meydana gelen 6,6'lık depremin ardından bölgede kurtarma çalışmaları devam ediyor. Enkaz altında kalan vatandaşlardan güzel haberler de art arda geliyor. Ekipler, son olarak 16 yaşındaki İnci Okan'ı Rıza Bey Apartmanı enkazında sıkıştığı yerden 17 saat sonra sağ çıkardı. Okan'ın anneannesi gelişmenin ardından büyük sevinç yaşadı.

Dün öğle saatlerinde İzmir'de meydana gelen ve Ege ile Marmara Bölgesi'ndeki birçok ilde hissedilen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bazı binalarda yıkılma olurken, Sağlık Afet Koordinasyon Merkezinden (SAKOM) alınan bilgiye göre, şimdiye kadar 1'i boğulma nedeniyle olmak üzere 24 vatandaşın depremde hayatını kaybetti; İzmir'de 743, Manisa'da 5, Balıkesir'de 2 ve Aydın'da 54 olmak üzere 804 kişi de yaralandı.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kentte Bayraklı ve Bornova ilçelerinde yüksek katlı bazı binalar yıkıldı. Enkaz altında kalanların kurtarılması için çalışmalar yürütülüyor. Depremde bir marketin bulunduğu alt iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nda çalışma yürüten arama kurtarma ekipleri, Fadime Tolu'ya ulaşmayı başardı.

"ANNEM DAYAN BURADAYIM"

Depremden 15 saat sonra enkaz altından çıkarıldı 53 yaşındaki Tolu, Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. İzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından, 53 yaşındaki Fadime Tolu, yaklaşık 15 saat sonra yaralı kurtarıldı. Tolu'nun sedyeyle ambulansa götürüldüğü sırada oğlunun seslenerek "Annem dayan buradayım" demesi dikkati çekti.

14 SAAT SONRA KURTARILDI

Öte yandan, 62 yaşındaki Emine Eren, İzmir'de Barış Sitesi'ndeki enkazdan yaklaşık 14 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı.

16 SAAT SONRA ENKAZDAN ÇIKARILDI

Ayrıca gelen son dakika bilgisine göre Gülçin Aykut Soydan, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından depremden 16 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı.

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı

16 YAŞINDAKİ İNCİ VE KÖPEĞİ FISTIK ENKAZDAN ÇIKARILDI

Rıza Bey Apartmanı'nda yapılan arama kurtarma çalışmalarında 16 yaşındaki İnci Okan'ın yeri saptandı. Ekiplerle iletişime geçen İnci köpeği 'Fıstık'ın da enkazda olduğunu söyledi. Yapılan kurtarma çalışmalarında İnci ve köpeği enkazın altından çıkarıldı. Okan'ın anneannesi gelişmenin ardından büyük sevinç yaşadı. İnci'nin, ikinci kattan çıkarıldığı da gelen bilgiler arasında yer aldı.

16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı

HÜLYA ÖZMET 17 SAAT SONRA KURTARILDI

İnci'nin kurtarma çalışmalarının yapıldığı sırada Yılmaz Erbek Apartmanından da güzel haber geldi. Arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekipler, Hülya Özmet'i depremden 17 saat sonra yaralı olarak enkazdan çıkardı.

16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı
16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Berk Atan'ın İzmir'de yaşayan ailesi depreme evlerinde yakalandı 5'er kiloluk kırlangıç balıkları 500'er liradan satışa sunuldu Marmara Bölgesi'nde kuvvetli sağanak bekleniyor Kabe'de panik anları! Aracıyla Mescid-i Haram'a daldı Ailesinden gizlice doğum yapan 14 yaşındaki kız çocuğunun bebeği, derin dondurucuda bulundu Depremin vurduğu Seferihisar, havadan görüntülendi İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti