64 yaşındaki kadını istismar eden şahıslardan akıllara durgunluk veren savunma - Son Dakika

64 yaşındaki kadını istismar eden şahıslardan akıllara durgunluk veren savunma

24.11.2021 18:21

Kocaeli'de yalnız yaşayan 64 yaşındaki kadının kahvesine extacy hap koyarak zorla ilişkiye giren ve ölümüne neden olan 2 şahsın yargılandığı dava görüldü. Tutuklu sanıklar, yaşlı kadının yanlışlıkla haplı kahveyi içtiğini söyledi. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kocaeli'de yalnız yaşayan 64 yaşındaki kadının kahvesine uyuşturucu hap atıp cinsel ilişkiye giren şahısların yargılandığı davada akılalmaz savunmalar yapıldı. Tutuklu sanıklar, kadının kahveyi yanlışlıkla içtiğini belirterek, üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

OĞLU EVİNDE ÖLÜ BULDU

Kartepe ilçesi İstasyon Mahallesi Efe Sadık Caddesi'nde yalnız yaşayan 64 yaşındaki Hatice Çetinbaş, 24 Ocak tarihinde oğlu tarafından evinde ölü olarak bulundu. Oğlunun ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde Çetinbaş'ın hayatını kaybettiği tespit edildi. Çetinbaş'ın yapılan otopsisinde darp ve cinsel saldırıda bulunarak öldürüldüğü belirlendi. Polis ekipleri tarafından başlatılan incelemede Çetinbaş'ın olay günü evine Zafer K. ve Resul K. isimli şahısların girdikleri belirlendi. Polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda Zafer K. ve Resul K. yakalanarak gözaltına alındı. 2 şahıs ifadelerinde Hatice Çetinbaş'ın kahvesine extacy hap koyarak cinsel ilişkiye girdiklerini ve telefonunu alarak olay yerinden kaçtıklarını itiraf etti. İfadelerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilen 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşlı kadının kahvesine uyuşturucu atıp cinsel ilişkiye giren şahıslardan akılalmaz savunma

"HAP KOYDUĞUM KAHVEYİ BEN İÇECEKTİM"

Olayla ilgili dava Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam etti. Duruşma salonunda sanık avukatları bulunurken tutuklu sanıklar duruşmaya SEGBIS ile katıldı. Daha önce hazırlanan iddianamede Hatice Çetinbaş'ın, Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemeler neticesinde extacy hap nedeni ile zehirlenerek öldüğü belirlenmişti. İfadesi alınan sanık Resul K., "Aleyhime olan suçlamaları kabul etmiyorum. Hap koyduğum kahveyi ben içecektim ama yanlışlıkla Hatice içti. Zafer'in benim kahveye hap koyduğumu bilmiyordu" dedi.

Yaşlı kadının kahvesine uyuşturucu atıp cinsel ilişkiye giren şahıslardan akılalmaz savunma

CEZALANDIRILMALARI TALEP EDİLDİ

Cumhuriyet savcısı olayla ilgili verdiği mütalaada; sanık Resul K.'nin "uyuşturucu madde ticareti, olası kastla ölüme sebebiyet verme, birden fazla kişi ile zincirleme şekilde cinsel saldırı, yağma ve konut dokunulmazlığın ihlali" suçlarından cezalandırılmasını istedi. Ayrıca diğer sanık Zafer K.'nin de "cinsel saldırı ve konut dokunulmazlığı ihlali" suçlarından cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLAR (1)
500

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa 64 yaşındaki kadını istismar eden şahıslardan akıllara durgunluk veren savunma - Son Dakika


Advertisement