Son Dakika Haberleri: 65 Yaşındaki Kadın Sürücü, 1989 Model Aracıyla Usta Şoförlere Taş Çıkartıyor

65 Yaşındaki Kadın Sürücü, 1989 Model Aracıyla Usta Şoförlere Taş Çıkartıyor

4 ay önce

Yozgat'ta, 30 yıldır araç kullanan 65 yaşındaki kadın sürücü usta şoförlere taş çıkartıyor. 1989 model arabasını kullanan Hanife teyze, bugüne kadar herhangi bir kaza yapmadığını ve trafik cezası almadığını söyledi.

Yozgat'ta yaşayan ve 30 yıldır araç kullanan 4 çocuk annesi 65 yaşındaki Hanife Uçar, adeta usta şoförlere taş çıkartıyor. Herhangi bir trafik kazasına karışmayan ve cezası bulunmayan Uçar, rahatlıkla iller arası seyahat yapabiliyor.

1989 MODEL ARABASIYLA ERKEK SÜRÜCÜLERE TAŞ ÇIKARTIYOR

1990 yılında ehliyet sahibi olan ve sıfır otomobil alarak Yozgat yollarında trafiğe çıkan Hanife Uçar, aracının her türlü bakımını kendisi yapıyor ve trafik kurallarına harfiyen uyuyor. Büyük bir ustalıkla 1989 model arabasını kullanan Hanife Uçar, erkek sürücülere de taş çıkartıyor. 30 yıllık trafik deneyiminde herhangi bir trafik kazasıyla karşılaşmayan Uçar'ın trafik cezası da bulunmuyor. Uygulama noktalarında trafik kontrolüne takılan Uçar, trafik polisleri tarafından da takdir ediliyor.

"BU ZAMANA KADAR HİÇ CEZA ALMADIM"

30 yıldır aynı aracı kullandığını söyleyen Hanife Uçar, "4 çocuk annesiyim. Eşim öleli 22 yıl oldu. Her işi kendim yaptığım için bu araba benim elim ayağım oldu. Bu arabayla Elazığ'a gittim, Tokat'a, Ankara'ya, Çorum'a gittim. Bu araç araba niyetine değil her şeyim. Bu olmasa benim hayatım yok. Bu zamana kadar hiç ceza almadım. Kaza da yapmadım. Trafik kurallarına uyuyorum, uymayanları da uyarıyorum. Erkek şoförlere taş çıkarıyorum, herkes beni bilir takdir eder" dedi.

"ARACININ YAĞINI SUYUNU KONTROL EDER"

Hanife Uçar'ı cesaretinden dolayı kutlayan sürücülerden Osman Sarıoğlu ise "Hanife abla Yozgatımızın kadın şoförlerinden kendisi trafikte kurallara uyar. Kendisini tebrik ediyoruz, bizim de müşterimizdir. Aracına yakıt aldıktan sonra aracının eksiklerini giderir. Yağını, suyunu kontrol eder. Bir erkek şoförden daha beceriklidir diyebiliriz. Kendisi erkek şoförlere taş çıkarır" şeklinde konuştu.

"HANİFE ABLA GAYET İYİ BİR ŞOFÖR"

Sürücü Ali Solmaz da "Uzun zamandır kendisini tanırım. Hanife abla gayet iyi bir şofördür. Uzun zamandır aynı araca biniyor ve erkeklere oranla gayette güzel araç kullanıyor. Erkeklere taş çıkartır diyebiliriz" ifadelerine yer verdi.
3 Çocuk Annesi Kadın, 61 Yaşındaki Yasak Aşkının Kurbanı Oldu Megastar Tarkan, Eşinin Kıskançlık Krizlerine Daha Fazla Dayanamadı

Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Öneri: Külliyeye Çağırıp Dinlesin