657. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri - Son Dakika

657. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri

20.08.2017 21:27
657. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri, System.String[]

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde düzenlenen 657. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başpehlivanlığı Faruk Akkoyun kazandı.

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde düzenlenen 657. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başpehlivanlığı Faruk Akkoyun kazandı.

Ebe Çamlığı Er Meydanı'nda baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste büyük, deste küçük, tozkoparan ve minikler kategorilerinde müsabakalar yapıldı. 200 sporcunun katıldığı organizasyonda güreş ağalığını ise Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan Gündüz yaptı.

Müsabakaların finalinde Serhat Gökmen'e üstünlük sağlayan Faruk Akkoyun, başpehlivanlığı elde etti. Organizasyonda üçüncülüğü ise Fatih Koyuncu ile Ahmet Kavakçı paylaştı.

Başpehlivanlığı kazanan Faruk Akkoyun, müsabakaların ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin Türkiye'nin en eski organizasyonlarından biri olduğunu belirtti.

Haftayı iki birincilikle kapattığını ifade eden Faruk Akkoyun, şöyle konuştu:

"Birinci oldum, çok mutluyum. Böyle tarihi bir organizasyonu yaşattıkları için Domaniç Belediyesi ile tertip komitesine çok teşekkür ediyorum. Zorlu rakipler karşısında birinci olmayı başardım. Serhat Gökmen gibi usta bir güreşçiyi yenmenin gururunu yaşıyorum. Dün de Kartepe'de birinci oldum. Haftayı iki birincilikle kapattım. Herkese çok teşekkür ederim."

Kardeşler er meydanında rakip oldu

Sakarya'dan güreşlere katılan eski başpehlivan Muharrem Kavakçı'nın iki oğlu Mahmut Kavakçı (41) ile Ahmet Kavakçı (38), başpehlivan kura çekimlerinde birbiriyle eşleşti.

Ahmet Kavakçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağlı güreşi babalarından öğrendiklerini ifade etti.

Ağabeyinin kendisini yenmesi halinde onun elini öptüğünü, galip geldiği zaman ise ağabeyi tarafından tebrik edildiğini aktaran Ahmet Kavakçı, "Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde uzun yıllardır güreş tutuyor, kol bağlıyoruz. Bugün, yine nasip oldu. Ağabey kardeş birbirimize düştük. Ağabeyim, bir pozisyon hatamı iyi değerlendirerek beni mağlup etti. Ağabeyim tur atlayarak baş kategorisinde üçüncü oldu. Kendisini tebrik ederim. Birbirimizle antrenman yaptık. Rakip olduk, 30 yıldır peygamber sporumuzu icra ediyoruz." diye konuştu.

Etkinliğe AK Parti Kütahya milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı ve İshak Gazel, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Domaniç Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler'in yanı sıra siyasi partilerin il ve ilçe temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

657. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri

Kaynak: AA

Son Dakika Spor 657. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı