68 Kuşağın Üç Lideri Anıldı - Son Dakika

68 Kuşağın Üç Lideri Anıldı

06.05.2011 14:10
68 Kuşağın Üç Lideri Anıldı, System.String[]

Deniz Geçmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 39. yıl dönümünde İzmir'de anıldı.

1968 kuşağının liderlerinden Deniz Geçmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 39. yıl dönümünde Karşıyaka Mezarlığı'nda düzenlenen törenle anıldı.

Anma töreninde Gezmiş, Aslan ve İnan'ın avukatlığını yapmış olan Halit Çelenk de bugün aynı yere defnedildi. Dün hayatını kaybeden Çelenk, sevenleri tarafından Üç Fidan olarak anılan Gezmiş, İnan ve Aslan'ın yanında toprağa verildi. Üç Fidan'ın avukatı için mezarlıkta yakın bir yer arandı, ancak bulunamayınca, mezarlıkta kurumuş olan ağaç sökülerek, üç gencin yakınına defnedilmesi sağlandı.

68 Kuşağın Üç Lideri Anıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 68 Kuşağın Üç Lideri Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycan şehidinin kabrinde Galatasaray bayrağı dalgalanıyor Bilim Kurulu Üyesi Özlü Türkiye'de denenen Çin aşısıyla ilgili konuştu: Herhangi bir yan etki görülmedi Sokaklarda tek başında yaşıyordu! Cansız bedeni dere kenarında bulundu Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun Eşi teknik direktörü eleştirdi, yıldız futbolcu kadro dışı bırakıldı Asfalt patladı içine kamyonet düştü; araçtaki işçiler boğulmaktan son anda kurtuldu Ünlü oyuncu Ceyda Ateş karnı burnunda pozuyla güzel haberi verdi: Yarın doğum var Uçan araba yapan Siirtli kaşif, ilk denemesinde aracı uçurmayı başardı