7. Aşık Mahzuni Beste Yarışması Neticelendi - Son Dakika

7. Aşık Mahzuni Beste Yarışması Neticelendi

5 yıl önce

7. Aşık Mahzuni Beste Yarışmasının finali Narlıdere Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Yarışma jürisi finale kalan ilk 10 eser arasından Erkan Demirin 'Talip Çırağ Aldı' adlı eserini birinci olarak belirledi.

7. Aşık Mahzuni Beste Yarışması Neticelendi, System.String[]

7. Aşık Mahzuni Beste Yarışmasının bu yılki kazananı Narlıdere Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen final yarışması ile belirlendi. Beste yarışmasının finaline Narlıdere Belediyesi başkanı Abdül Batur, CHP Milletvekili Mustafa Moroğlu, CHP Narlıdere İlçe başkanı Cafer Esen, CHP Kadın kolları ve Narlıdereliler katılırken sanatçı Adem Aslandoğan, Aşık Mahzuni'nin oğlu Ali Mahzuni, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Öğretim Görevlisi Gani Pekşen, Öğretim görevlisi Mahmut Karagenç, Öğretim görevlisi Erdal Güral, Narlıdere Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Mustafa Aslan, Eski Alevi Bektaşi Federasyonu başkanı Selahattin Özel, Belediye meclis üyesi Hüseyin Akdağ, Narlıdere Tahtacı derneği temsilcisi Merih Ünsal Beste yarışmasının jüri üyesi olarak katıldı.

Birincilik Erkan Demir'in

Yarışmacılar Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi sahnesinden ve canlı olarak Ege Tv ekranlarından milyonlara ulaşarak hazırladıkları eserleri jürinin ve izleyenlerin beğenisine sundular. Tüm yarışmacıların sahne alması tamamladıktan ve 7. Aşık Mahzuni Beste yarışması ödüllerinin açıklanmasından önce Aşık Mahzuni Şerifin oğlu Ali Mahzuni ve Adem Aslandoğan sahne alarak birbirinden değerli türküler ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattılar. Değerli sanatçıların müzik ziyafetinin ardından yarışma sonuçlarının açıklanmasına geçildi. En iyi ses dalında 'Lalem' adlı eseri ile mansiyon ödülünü Tekin Karadağ kazandı. Bağlama dalında en iyi ödülüne layık görülen Cevahir Karaca 'Alim Gel Yetiş' adlı eserindeki performansı ile bu ödüle layık görüldü. 3.ncülük ödülü 'Gel Gardaşım' adlı eseri ile Ali Delice'nin oldu. 2.ncilik ödülünü ise Yunus Karadağ 'Lalem' adlı eseri ile kazandı. 7. Aşık Mahzuni Beste yarışmasının jürisi, yarışmanın birincisi olarak Erkan Demir'in 'Talip Çırağı Aldı' eserini seçti. Yarışmanın birincisi plaketini ve ödülünü Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un elinden aldı. Başkan Batur ayrıca birbirinden değerli sanatçı ve akademisyenlerden oluşan jüriye, 7. Aşık Mahzuni Beste yarışmasına verdikleri desteklerden dolayı plaket verdi.


Haber Yayın Tarihi: 18.05.2015 10:15 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Tokat'ta bir anne, oğlunu öldürdükten sonra kendi yaşamına son verdi
Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti

Son Dakika Haberleri