Son Dakika Haberleri: 7. Eğitim Günleri Tamamlandı

7. Eğitim Günleri Tamamlandı

9 gün önce

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi '7. Eğitim Günleri Sempozyumu' düzenledi.

7. Eğitim Günleri Tamamlandı, System.String[]

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde7. yapılan Sempozyum, bu yıl "Kalp Ve Periferik Damar Hastalıklarında Güncel Gelişmeler" temasıyla gerçekleştirildi. Sempozyuma, Bursa ve çevre illerde görev yapan çok sayıda kardiyoloji uzmanı, kalp ve damar cerrahı ile aile hekimi katıldı.

İki gün süren sempozyumda katılımcılara, alanında uzman akademisyenler tarafından; kardiyoloji ve kalp ve damar cerrahisi alanında dünyadaki güncel gelişmeler ile Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu alanda yapılan güncel uygulamalar aktarıldı.

Sempozyumun ilk gününde kalp kapağı hastalıklarında Yüksek İhtisas Hastanesi'nde uygulanan küçük ve kozmetik kesiler ile ameliyatlar, bypass ameliyatlarındaki yenilikler ve büyük damar balonlaşmalarında ameliyatsız müdahaleler hakkında sunumlar yapıldı. Sempozyumun ikinci gününde ise; doğumsal kalp hastalıklarında yapılan ameliyatlar, kalp ritmi bozukluklarının ameliyatsız tedavi yöntemleri ile kalp krizi ve felç ile hastaneye başvuran hastalara müdahele yöntemleri ile bu durumlarda hastaneye erken başvurunun hayati önemini anlatan konular ana başlıklar olarak dikkati çekti.

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 10:43 Kaynak: BültenlerKüçük Çocuğunu Direksiyon Geçirip Video Çeken Sürücü Kursu Sahibi Tepki Çekti Karı-Koca, İşkence Görüntülerini Mahkemeye Verince Sokak Ortasında Vurulmuş ABD'li Devden Bursa'ya Yatırım! 500 Kişi İstihdam Edilecek Bursa'da Sanayi Sitesindeki Fabrikada Patlama: 3'ü Ağır 5 İşçi Yaralı