Son Dakika Haberleri: 7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimleri

7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimleri

5 gün önce

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimleri başladı.

7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimleri, System.String[]
Muğla'nın Bodrum ilçesinde 7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimleri başladı.

Akyarlar Mahallesi'ndeki bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Tevfik Epikmen, uluslararası alanda mavi bayrak ödüllü plaj ve marinaların standardının, diğer ülkelerden daha yüksek olmasına özen gösterdiklerini söyledi.

Bu hedefe yöresel destekle daha iyi ulaşılacağına inandıklarını belirten Epikmen, Plaj Mavi Bayrak Temsilcilerinin güncel bilgilere sahip olmalarının, kıyı yönetiminde önem arz eden kritik konularda uzmanlar aracılığıyla bilgi edinmelerinin sağlanması, yöresinde örnek uygulamaları yürüten yerel sorumluların deneyimlerinden faydalanılması ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması amacıyla ulusal düzeyde yılda bir defa eğitim semineri düzenlediklerine işaret etti.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da Bodrum'un çok önemli bir turizm merkezi olduğunu belirterek, "Bizim için kongre turizmi de çok önemli olduğu için, bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. Yeni turizm sezonuna giriyoruz ve bu sezonun herkese hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt da Bodrum'da 8 mavi bayraklı halk plajının olduğunu anlattı.

Yurt, hedeflerinin, bütün halk plajlarına bir standart kazandırarak, sürdürülebilir çevre politikalarına uygun, çevreci, engelsiz plajlar oluşturmak olduğuna dikkati çekti.

Programda, "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Mavi Bayrak'a Bakışı", "Oteller İçin Sıfır Atık" ve "Otellerde Fazla Gıdanın Yönetimi, İsrafın Önlenmesi" başlıklı sunumlar yapıldı.

10 kıyı ilinden 100'ün üzerinde mavi bayrak temsilcisinin katıldığı ve iki gün sürecek eğitimlerin sonunda sınav yapılarak, başarılı olanlara 5 yıl süreyle geçerli "Mavi Bayrak Plaj Temsilcisi Sertifikası ve Kimlik Kartı" verileceği öğrenildi.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 04:35 Kaynak: AAGören Telefona Sarıldı! Dev Yat Fethiye'den 160 Bin Litre Yakıt Aldı Muğla'da Akşam Saatlerinde Korkutan Deprem! Yakınlarının 2 Gündür Haber Alamadığı Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu Ekrem İmamoğlu, İBB'nin Meclis Toplantısında İstiklal Marşı'nı Yanlış Okudu