Karabük'te bir köyde 7 koronavirüs vakası görüldü, 578 kişi karantinaya alındı - Son Dakika

Karabük'te bir köyde 7 koronavirüs vakası görüldü, 578 kişi karantinaya alındı

Karabük'ün Yenice ilçesine bağlı Yamaç köyünde 7 koronavirüs vakası tespit edildi. Birden pozitif vaka tespit edildiğinden ve bu kişilerin temaslı sayısının çok fazla olduğundan dolayı 578 kişinin bulunduğu köyün tamamını karantina altına alındı.

Karabük'ün Yenice ilçesinde birden fazla koronavirüs vakası tespit edilen 578 nüfuslu Yamaç Köyü karantina altına alındı.

İlçeye bağlı Yamaç Köyü'nde 7 kişide Kovid-19 vakasının görüldüğü tespit edildi. Birden fazla pozitif vaka tespit edildiğinden ve bu kişilerin temaslı sayısının çok fazla olduğundan dolayı 578 kişinin bulunduğu köyün tamamı 14 gün karantina altına alındı.

Karabük'te bir köyde 7 koronavirüs vakası görüldü, 578 kişi karantinaya alındı

JANDARMA EKİPLERİ KÖYE GİRİŞ-ÇIKIŞLARI KAPATTI

Konu ile ilgili Karabük Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Yenice ilçesine bağlı Yamaç Köyü'nde birden fazla Kovid-19 pozitif vakaların olması ve temaslı sayısının fazlalığı sebebiyle bahsi geçen temaslıların hastalığı yayma potansiyelinin yüksek olmasından ötürü toplum sağlığının korunması amacıyla 08.08.2020 tarihi itibariyle 22.08.2020 tarihi saat 24.00'e kadar 14 gün süre ile köye giriş çıkışların izne bağlı olmak kaydıyla karantina alınmasına karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Karabük'te bir köyde 7 koronavirüs vakası görüldü, 578 kişi karantinaya alındı

KARANTİNAYA ALINAN KÖY SAYISI İKİYE YÜKSELDİ

Öte yandan Yenice ilçesinde Kurban Bayramı'ndan itibaren karantina altına alınan köy sayısı ikiye yükselirken, köyde virüsün Tekirdağ'dan düğün için gelen bir vatandaş tarafından bulaştığı öğrenildi.

Karabük'te bir köyde 7 koronavirüs vakası görüldü, 578 kişi karantinaya alındı

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2020 21:03 - Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Karabük'te bir köyde 7 koronavirüs vakası görüldü, 578 kişi karantinaya alındı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Almanya'nın eski Ankara Büyükelçisi'nden skandal sözler: Erdoğan'ın nefesi kesildiğinde Türkiye ile yeniden dost olacağız Modifiye tutkunu genç, 60 bin TL'ye mal ettiği Doğan SLX'i 120 bin TL'ye sattı Bakan Soylu'nun gündeme getirdiği Bodrum'daki yüksek kiralar dudak uçuklattı Atletico Madrid'e transfer olan Luis Suarez, Barcelona tesislerinden ayrılırken gözyaşlarını tutamadı Son Dakika! Ümitcan Uygun'un annesinin sır ölümüyle ilgili ilk rapor: Elinde barut izine rastlandı Oto galeride silahlı saldırıya uğrayan baba çocuklarını ölmekten kurtardı TRT, maaş tartışmalarına son noktayı koydu: Ersin Düzen'e aylık 27.500 TL ödüyoruz Yakışıklı oyuncu Onur Seyit Yaran, arkadaşının silahlı saldırısına uğradı