7. Sarıyer Tiyatroda Şenliği Sona Erdi - Son Dakika

7. Sarıyer Tiyatroda Şenliği Sona Erdi

09.05.2018 16:40
7. Sarıyer Tiyatroda Şenliği Sona Erdi, System.String[]

Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nun 7.sini düzenlediği Sarıyer TiyatrOda Şenliği sona erdi.

Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nun düzenlediği 7. Sarıyer TiyatrOda Şenliği 43 gün boyunca 23 yetişkin, 8 çocuk oyunu ile 223 sanatçıyı ağırladı. 25 Mart'ta usta tiyatrocuların katıldığı kortejle başlayan şenlik 6 Mayıs'a kadar devam etti. Modern mimarisiyle İstanbul'un en prestijli mekânı Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi ve Rauf Denktaş Kültür Merkezi olmak üzere 3 sahnede Genco Erkal, Rutkay Aziz, Altan Erkekli, Taner Barlas, Dilek Türker ve birbirinden usta sanatçılar tiyatroseverlerle buluştu.

43 GÜN BOYUNCA TİYATRO

Türk dünyasının ortak paydasını, sevincini, kültürünü, sanatın en güçlü dalı tiyatro ile harmanlayarak vatandaşlar arasında köprü kuran Sarıyer Belediyesi, Sarıyerlilere sanat dolu günler yaşattı. 25 Mart'ta Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar 7'den 70'de herkesin büyük ilgi gösterdiği kortej yürüyüşüyle başlayan şenlik, Sarıyer Belediyesi Tiyatrosu'nun sahnelediği "Kafkas Tebeşir Dairesi" ile perdelerini kapadı.

SARIYER, KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ OLACAK

"Tiyatro Yalan Söylemez" temasıyla sanatın insanları bir araya getirmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "Sanatın yozlaştırıldığı bu dönemde tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapmak bizim için gururdur" dedi. Sarıyer'in kültür ve sanat merkezi olacağını belirten Başkan Genç, "Nitelikli salonlar arttıkça bu kalite daha da artacak. Eksikliğini duyduğumuz uluslararası etkinlikleri de artık buralarda göreceğiz. Vatandaşların yüksek ücretlerden dolayı gidemediği etkinliklere burada ücretsiz gidebilmesi çok güzel. Sanatçılarla ve toplumun her alanından insanla bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 7. Sarıyer Tiyatroda Şenliği Sona Erdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Hatayspor, 90+8'de attığı golle Gaziantep'ten puanla döndü Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti