7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı - Son Dakika

7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı

07.05.2018 15:38
7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı, System.String[]

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Trabzon İl Müdürlüğünce düzenlenen 7. Trabzon İstihdam Fuarı başladı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Trabzon İl Müdürlüğünce düzenlenen 7. Trabzon İstihdam Fuarı başladı.

Vali Yücel Yavuz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışında yaptığı konuşmada, iş arayan ve istihdam sağlamak isteyenlerin bir araya geldiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde millet olarak büyük bir mücadele verildiğini vurgulayan Yavuz, "Terörle mücadele veriyoruz, ekonomik gelişme, dış ve iç politikayla uğraşıyoruz ve artık 80 milyonu aşan nüfusun yüzde 50'si genç ve dinamik. Bir şeyler yapmak isteyen çok heyecanlı bir kesim." dedi.

Türkiye'nin dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olacağını ifade eden Yavuz, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılında yani 2023'te bunu başaracaklarını söylediklerini ve dünyaya deklare ettiklerini belirtti.

Vali Yavuz, birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, "Biz 15 Temmuz ve bölücü terör örgütüyle de yaptığımız mücadeleden sonra millet olarak anladık ki bize bizden başka dost yok. Biz birbirimizle kenetlendiğimiz, birbirimize destek olduğumuz, üzerimize düşeni yaptığımız zaman önümüzde engel kalmayacak." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da 9 yıldır İŞKUR ile ortak çalışmalar yaptıklarını kaydederek, Toplum Yararına Çalışma kapsamında Trabzon'da 2009 yılında 993 erkek, 368 kadın olmak üzere toplam bin 361, 2017'de ise 8 bin 584 erkek, 3 bin 140 kadın olmak üzere toplam 11 bin 724 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

İŞKUR Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya da ülke genelinde düzenlenen istihdam fuarlarına katıldığını belirterek, "Amacımız farkındalığımızı artırmak. İŞKUR olarak her yerdeyiz." ifadesini kullandı.

"Trabzon'da her iş yerine bir değil iki istihdam sağlanmış oldu"

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, firmaların talebi doğrultusunda nitelikli iş gücü hazırlanmasının hedeflenmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Geçen yıl Cumhurbaşkanımızın himayelerinde İstihdam Seferberliği başlatıldı. Her iş yerine bir eleman hedefleniyordu. Türkiye'de ilk kez 1,5 milyon kişi iş sahibi oldu. Şehrimizde aktif olarak 6 bin 500 firmamız mevcut. Artı istihdam rakamlarına baktığımızda 13 bin civarında. Yani Trabzon'da her iş yerine bir değil iki istihdam sağlanmış oldu."

İŞKUR İl Müdürü Adnan Zengin, fuarda 105'i özel, 12'si kamu ve sivil toplum örgütleri olmak üzere toplam 117 katılımcının yer aldığını kaydederek, amaçlarının iş arayanlar, işverenler, ilgili kurum ve kuruluşları bir araya getirerek yerel ekonomi ve istihdam ortamını hareketlendirerek güçlendirmek olduğunu belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından "İstihdamın En'leri" ödül töreni gerçekleştirildi. Trabzonspor Kulübü adına yönetim kurulu üyesi Cahit Erdem'e Hacısalihoğlu tarafından plaket verildi.

Fuarın açılışına, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, iş adamları ile vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri, 2 gün sürecek fuarda stantları gezdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Dağa çıktıktan sonra haber alınamayan yaşlı adamı arayan ekipler, paramparça olmuş bir cesetle karşılaştı 15:30 Dağa çıktıktan sonra haber alınamayan yaşlı adamı arayan ekipler, paramparça olmuş bir cesetle karşılaştı Resmen kemikleri sayılıyor! Seren Serengil'in son paylaşımı sosyal medyada olay oldu 15:11 Resmen kemikleri sayılıyor! Seren Serengil'in son paylaşımı sosyal medyada olay oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulan 14:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulan "İkinci bir babanız var mıydı?" soru beklenmedik bir cevap aldı: Annem bana babalık yaptı
Burak Elmas başkan olur olmaz 350 milyon euroluk enkazla karşılaştı 13:54 Burak Elmas başkan olur olmaz 350 milyon euroluk enkazla karşılaştı Genç kızın hayatını, özel görüntüleriyle tehdit ederek kabusa çevirdi! 50'ye yakın ankesörlü telefon kullanmış 13:34 Genç kızın hayatını, özel görüntüleriyle tehdit ederek kabusa çevirdi! 50'ye yakın ankesörlü telefon kullanmış Polis katillerinin sevkinde dikkatlerden kaçmayan ayrıntı! Meslektaşları, şehidin fotoğrafını yakalarında taşıdı 13:33 Polis katillerinin sevkinde dikkatlerden kaçmayan ayrıntı! Meslektaşları, şehidin fotoğrafını yakalarında taşıdı
Milli gemi Atmaca'ya özel amblem! Erdoğan ''Hedefi tam isabetten vurdu'' demişti 11:52 Milli gemi Atmaca'ya özel amblem! Erdoğan ''Hedefi tam isabetten vurdu'' demişti Yasak Elma'nın Yıldız'ı Eda Ece, sıfır makyaj fotoğrafıyla mest etti 11:19 Yasak Elma'nın Yıldız'ı Eda Ece, sıfır makyaj fotoğrafıyla mest etti
Advertisement