7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı - Son Dakika

7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı

07.05.2018 19:51

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Trabzon İl Müdürlüğünce düzenlenen 7. Trabzon İstihdam Fuarı başladı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Trabzon İl Müdürlüğünce düzenlenen 7. Trabzon İstihdam Fuarı başladı.

Vali Yücel Yavuz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışında yaptığı konuşmada, iş arayan ve istihdam sağlamak isteyenlerin bir araya geldiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde millet olarak büyük bir mücadele verildiğini vurgulayan Yavuz, "Terörle mücadele veriyoruz, ekonomik gelişme, dış ve iç politikayla uğraşıyoruz ve artık 80 milyonu aşan nüfusun yüzde 50'si genç ve dinamik. Bir şeyler yapmak isteyen çok heyecanlı bir kesim." dedi.

Türkiye'nin dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olacağını ifade eden Yavuz, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılında yani 2023'te bunu başaracaklarını söylediklerini ve dünyaya deklare ettiklerini belirtti.

Vali Yavuz, birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, "Biz 15 Temmuz ve bölücü terör örgütüyle de yaptığımız mücadeleden sonra millet olarak anladık ki bize bizden başka dost yok. Biz birbirimizle kenetlendiğimiz, birbirimize destek olduğumuz, üzerimize düşeni yaptığımız zaman önümüzde engel kalmayacak." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da 9 yıldır İŞKUR ile ortak çalışmalar yaptıklarını kaydederek, Toplum Yararına Çalışma kapsamında Trabzon'da 2009 yılında 993 erkek, 368 kadın olmak üzere toplam bin 361, 2017'de ise 8 bin 584 erkek, 3 bin 140 kadın olmak üzere toplam 11 bin 724 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

İŞKUR Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya da ülke genelinde düzenlenen istihdam fuarlarına katıldığını belirterek, "Amacımız farkındalığımızı artırmak. İŞKUR olarak her yerdeyiz." ifadesini kullandı.

"Trabzon'da her iş yerine bir değil iki istihdam sağlanmış oldu"

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, firmaların talebi doğrultusunda nitelikli iş gücü hazırlanmasının hedeflenmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Geçen yıl Cumhurbaşkanımızın himayelerinde İstihdam Seferberliği başlatıldı. Her iş yerine bir eleman hedefleniyordu. Türkiye'de ilk kez 1,5 milyon kişi iş sahibi oldu. Şehrimizde aktif olarak 6 bin 500 firmamız mevcut. Artı istihdam rakamlarına baktığımızda 13 bin civarında. Yani Trabzon'da her iş yerine bir değil iki istihdam sağlanmış oldu."

İŞKUR İl Müdürü Adnan Zengin, fuarda 105'i özel, 12'si kamu ve sivil toplum örgütleri olmak üzere toplam 117 katılımcının yer aldığını kaydederek, amaçlarının iş arayanlar, işverenler, ilgili kurum ve kuruluşları bir araya getirerek yerel ekonomi ve istihdam ortamını hareketlendirerek güçlendirmek olduğunu belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından "İstihdamın En'leri" ödül töreni gerçekleştirildi. Trabzonspor Kulübü adına yönetim kurulu üyesi Cahit Erdem'e Hacısalihoğlu tarafından plaket verildi.

Fuarın açılışına, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, iş adamları ile vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri, 2 gün sürecek fuarda stantları gezdi.

7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı
7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı
7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı
7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 7. Trabzon İstihdam Fuarı Başladı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Aliyev arasında ilginç diyalog: Aaa onlar var mı? 11:37 Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Aliyev arasında ilginç diyalog: Aaa onlar var mı? Esra Erol'un programında aile faciası: Oğlum, babasını öldürdü 11:34 Esra Erol'un programında aile faciası: Oğlum, babasını öldürdü Son Dakika: Aşılamada yeni dönem! Gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulaması başladı 11:24 Son Dakika: Aşılamada yeni dönem! Gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulaması başladı
Akşener, Erdoğan'ın tek tercüman ile gerçekleştirdiği Biden görüşmesine tepki gösterdi: Milletimizin ne olup bittiğini bilmeye hakkı var 11:22 Akşener, Erdoğan'ın tek tercüman ile gerçekleştirdiği Biden görüşmesine tepki gösterdi: Milletimizin ne olup bittiğini bilmeye hakkı var CHP, Sedat Peker'in İş Bankası iddiasının ardından harekete geçti: Derhal görevden alınmalıdır 10:17 CHP, Sedat Peker'in İş Bankası iddiasının ardından harekete geçti: Derhal görevden alınmalıdır Son Dakika: Soma maden faciası davasında karar! İşletme sahibi Can Gürkan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı 10:13 Son Dakika: Soma maden faciası davasında karar! İşletme sahibi Can Gürkan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Mehmet Ali Erbil'i tecavüzle suçlayan Seda Sayan'ı, Seren Serengil topa tuttu: Daha fazla laf ederse tapeleri yayınlarım 09:18 Mehmet Ali Erbil'i tecavüzle suçlayan Seda Sayan'ı, Seren Serengil topa tuttu: Daha fazla laf ederse tapeleri yayınlarım Ayakkabı giyerken belindeki tabancası ateş alan eski AK Partili İlçe Başkanı yaşamını yitirdi 08:17 Ayakkabı giyerken belindeki tabancası ateş alan eski AK Partili İlçe Başkanı yaşamını yitirdi
Advertisement