Son Dakika Son Dakika Son Dakika
70 Yaşında Askere Gitmek İstiyor - Son Dakika

70 Yaşında Askere Gitmek İstiyor

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Zafer Öztürk, terörle mücadele etmek amacıyla silah altına alınmak için müracaat etti.

04.08.2015 - 21:43,  Güncelleme: 11:31

Denizli'de yaşayan Zafer Öztürk, silah altına alınması talebiyle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başvurdu. Emekli sağlıkçı Zafer Öztürk, son zamanlarda artan terör saldırıları yüzünden Genelkurmay Başkanlığı'na askere gitme istediğini belirten dilekçeyi 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na verdi. Zafer Öztürk'ü 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun kabul etti.

Tuğgeneral Uzun ile görüşmesinden sonra AA muhabirine açıklamada bulunan Öztürk, her gün televizyonların haber bültenlerinde duyduğu şehit haberleri nedeniyle çok üzüldüğünü söyledi.

"KOMUTANIM BEN HER GÜN AĞLIYORUM"

Askere gitmek için Genelkurmay Başkanlığı'na dilekçe yazdığını belirten Öztürk, şunları kaydetti; "Askerlik şubesine gittim, Merkez Komutanlığı'na müracaat etmemi söylediler. Onlar da beni komutana arz ettiler. Tugay komutanı da kabul etti. Dilekçe verdim. 'Beni de askere alın' dedim. Komutan bana çok teşekkür etti. Senin gibi vatandaşların alnından öpülmesi lazım' dedi. 'Dilekçeni Genelkurmay Başkanlığına kadar gönderirim' dedi. Ben de çok duygulandım. 'Sen cevhersin amca' dedi, 'senin gibi insanlardan Allah razı olsun. Böyle insanlar varken Türkiye'nin sırtı yere gelmez' dedi. Bana çay ikram etti. Ben de onlara bazı şiirler söyledim. 'Komutanım ben her gün ağlıyorum' dedim. Şiir kitabımı hediye ettim."

Kaynak: AA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Güncel 70 Yaşında Askere Gitmek İstiyor - Son Dakika


Advertisement