71 yaşında azmiyle örnek oldu - Son Dakika

71 yaşında azmiyle örnek oldu

15.10.2019 12:15
71 yaşında azmiyle örnek oldu, System.String[]

Manisa'da Türkçe okuma yazma bilmeyen İkramiye İnan, gittiği kurs sayesinde 71 yaşında Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Manisa'da Türkçe okuma yazma bilmeyen İkramiye İnan, gittiği kurs sayesinde 71 yaşında Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde önce camiye daha sonra ise ikamet ettiği mahallede açılan Kur'an Kursu'na giden, 71 yaşındaki İkramiye İnan, ilerleyen yaşına rağmen okuma azmiyle herkese örnek oldu. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi'nde ikamet eden 71 yaşındaki İkramiye İnan, bundan 1 yıl önce Kur'an-ı Kerim öğrenmek için caminin yolunu tuttu. Camide aldığı kursta Arapça harfleri tanıyan İnan, pes etmedi. Bu kez geçtiğimiz Eylül ayında Yunusemre Belediyesi Hanımlar Lokali'nde açılan kursa yazılan İnan, azmi ve gayretiyle herkesi şaşırtarak, bir yıl içerisinde Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi. Okuma yazma bilmeyen ve sadece Kürtçe konuşabilen İnan, azmiyle herkese örnek oldu.

Okumanın yaşı olmadığını yaşıtlarına kurslara katılmaları yönünde çağrıda bulunan İkramiye İnan, "1 yıl boyunca camiye gittim. Eylül ayından bu yana da buraya kursa geliyorum. 1 yılda öğrendim. Öğrenmek için çok istekliydim ama olmuyordu. Sağolsun başkanımızda burayı açınca, buraya geldim ve daha iyi öğrendim. Şu an daha iyi okuyorum. Günde 3 veya 4 yaprak okuyorum. Ne zaman hatim ederim bilmiyorum. Nasip. Her gece yatmadan önce de Yasin Suresini okuyorum. Allah devletimizden ve belediye başkanımızdan razı olsun. Bizim gençliğimizde böyle yerler yoktu. Allah hocamızdan da razı olsun. Geliyoruz. Faydalanıyoruz" diye konuştu.

Kur'an-ı Kerim Kursu eğitmeni Gurbet Kaplan ise İkramiye İnan'ın azmi ile genç kursiyerlere de örnek olduğunu söyledi. Kaplan, şöyle devam etti:

"Teyzemiz bu yaşta olmasına rağmen hafızası yüksek. Unutmuyor. Ertesi gün dersi öğrettiğim zaman, dersi hemen öğrendiğini anlıyorum. Okuma yazması olmadığı için gözleri de pek fazla görmediği için ben tahtaya bir şey yazdığım zaman hemen yanı başıma gelerek yazılarımı yakından takip ediyor. Dinliyor. Maşallah çok gayretli, aynı zamanda gençlere örnek teşkil ediyor" - MANİSA

71 yaşında azmiyle örnek oldu
71 yaşında azmiyle örnek oldu
71 yaşında azmiyle örnek oldu
71 yaşında azmiyle örnek oldu
71 yaşında azmiyle örnek oldu
71 yaşında azmiyle örnek oldu
71 yaşında azmiyle örnek oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam 71 yaşında azmiyle örnek oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ibrahimovic, yüzünü kullandığı için video oyunu firmasına ateş püskürdü: Size kim izin verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir depreminin simge isimlerinden Ayda ile telefonda görüştü Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın bir gün gecikmeli istifasının nedeni belli oldu Son Dakika: Türkiye'de 24 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 161 kişi vefat etti, 7381 yeni vaka tespit edildi Trafik kazasında ölen Hilal bebeğin adı, vefat eden teyzesinin ismini yaşatmak için konulmuş Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt: Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek