72 yaşındaki aday, ehliyet sınavında yakalandı - Son Dakika

72 yaşındaki aday, ehliyet sınavında yakalandı

04.01.2022 17:21

Ankara'da daha önce 3 kez ehliyet sınavına girerek başarısız olan 72 yaşındaki şahıs, gömleğine gizlenmiş düğme şeklindeki kamera ve dışarıdaki araçla iletişim kurmasını sağlayacak kulaklık düzeneğiyle yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçen hafta yapılan ehliyet sınavı için Sincan'daki e-Sınav merkezinde görevlendirildi. Merkez çevresini kontrol eden ekipler, park halindeki bir otomobilde bulunan 2 kişinin hareketlerinden şüphelendi.

72 yaşındaki aday, ehliyet sınavında kopya düzeneği ile yakalandı

PARA KARŞILIĞINDA ARAÇTAN CEVAPLARI SÖYLEDİLER

Bir süre aracı uzaktan izleyen ekipler, daha sonda otomobildeki Halil İbrahim K. ve Furkan S.'yi aşağı indirdi. Kimlik sorgulamasının ardından araçta arama yapan ekipler, cımbız, SİM kart çerçevesi, Wi-fi cihazı, 1 adet tuşlu telefon ve çeşitli malzemeler buldu. Sorgulanan 2 şüpheli, sınavdaki Hayrettin A.'nın giydiği gömleğin içerisine düğme şeklinde görünen kamera yerleştirip, kulağına kulak içi kulaklık taktıklarını ve para karşılığında araçtan ona cevapları söylediklerini itiraf etti. Bunun üzerine 2 şüpheli gözaltına alındı.

72 yaşındaki aday, ehliyet sınavında kopya düzeneği ile yakalandı

3 KEZ GİRDİĞİ EHLİYET SINAVINDA BAŞARILI OLAMADI

Daha sonra sınav merkezine giren ekipler, Hayrettin A.'nın hareketlerini gözlemledi. Sınav bittikten sonra gözaltına alınan Hayrettin A.'nın üzerinde, kamera, modem ve kulak içi kulaklık ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 kişi, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Hayrettin A. ifadesinde, daha önce 3 kez ehliyet sınavına girdiğini ancak buna rağmen başarılı olamadığını belirterek, ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yediği için bu yola başvurduğunu söyledi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

72 yaşındaki aday, ehliyet sınavında yakalandı
72 yaşındaki aday, ehliyet sınavında yakalandı
72 yaşındaki aday, ehliyet sınavında yakalandı
YORUMLAR (1)
500
Kartal sahil yolundaki trafik denetiminde sürücülere ceza yağdı Kartal sahil yolundaki trafik denetiminde sürücülere ceza yağdı Kazada hurdaya dönen araçlardan yara almadan kurtuldular Kazada hurdaya dönen araçlardan yara almadan kurtuldular Ağrılı genç engelliler için atık malzemelerden güneş enerjisiyle hareket eden araç üretti Ağrılı genç engelliler için atık malzemelerden güneş enerjisiyle hareket eden araç üretti
Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa 72 yaşındaki aday, ehliyet sınavında yakalandı - Son Dakika


Advertisement