MHP Kütahya Milletvekili Erbaş - 740. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri - Son Dakika

MHP Kütahya Milletvekili Erbaş - 740. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri

05.09.2021 15:42

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, "Bu topraklarda bizden başka bin yıl hüküm süren ne bir devlet, imparatorluk ne de bir kavim olmuştur.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, "Bu topraklarda bizden başka bin yıl hüküm süren ne bir devlet, imparatorluk ne de bir kavim olmuştur. Biz bin yıldır Hayme Ana'nın torunları olarak buradayız." dedi.

Kütahya'nın Domaniç ilçesi Çarşamba köyünde düzenlenen "740. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri"ne katılan Erbaş, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Erbaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başta olmak üzere katılımcılara teşekkür etti.

Çok güzel bir etkinlik ve kalabalığın olduğunu belirten Erbaş, şunları söyledi:

"740 yıl önce 400 çadırla geldiğimiz yerler buralar. 1071 yılında tapusunu aldığımız Anadolu'nun bin yıldır hakimiyiz. Bu topraklarda bizden başka bin yıl hüküm süren ne bir devlet, imparatorluk ne de bir kavim olmuştur. Biz bin yıldır Hayme Ana'nın torunları olarak buradayız. 700, 600, 500 yıl önce bu alanlarda atalarımız at koşturmuşlar İslam için, Türk bayrağı için. Osmanlı Devleti'ni kurmak için mücadele vermişler."

Milletvekili Erbaş, geçmişi bilmeden geleceğe bakamayacaklarını vurguladı.

Erbaş, "Bize buraları toprak yapan, vatan yapan tüm şehitlerimize, isimsiz kahramanlarımıza, hepsine şükranlarımızı sunuyorum, yaşayanlara uzun ömürler diliyoruz. Kıbrıs Domaniç demek, Domaniç Kıbrıs demek, böyle görüyoruz, böyle yaşıyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR
500
Domaniç'te 'Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri' hazırlıkları başladı Domaniç'te 'Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri' hazırlıkları başladı 'Küçük arazilerden verim alamıyoruz, toplulaştırma istiyoruz' 'Küçük arazilerden verim alamıyoruz, toplulaştırma istiyoruz' Balıkesir'de eski milletvekiline yumruklu saldırı Balıkesir'de eski milletvekiline yumruklu saldırı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MHP Kütahya Milletvekili Erbaş - 740. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement