Son Dakika Haberleri: 75 Yaşındaki Kadın, 7 Yaşındaki Çocuğu Bıçakla Öldürdü

75 Yaşındaki Kadın, 7 Yaşındaki Çocuğu Bıçakla Öldürdü

3 ay önce

İsviçre'nin Basel kentinde, 75 yaşındaki bir kadın, Arnavut asıllı Kosovalı 7 yaşındaki çocuğu boğazını keserek öldürdü.

75 Yaşındaki Kadın, 7 Yaşındaki Çocuğu Bıçakla Öldürdü, System.String[]
İsviçre'nin Basel kentinde, 75 yaşındaki bir kadın, Arnavut asıllı Kosovalı 7 yaşındaki çocuğu boğazını keserek öldürdü.

İsviçre basını, Basel kentinde Perşembe günü saat 12: 45 civarında yaşanan olayda, 7 yaşındaki çocuğun, okuldan çıkarak tek başına evine gittiği sırada, psikolojik sorunu olan 75 yaşındaki yaşlı bir kadının çocuğun yanına geldiği ve elindeki bıçakla boğazını keserek öldürdüğü belirtildi. Çocuğu, olay yerinden geçmekte olan öğretmenin fark ettiği ve durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdiği ancak çocuğun kurtarılamadığı belirtildi.

Polis, saldırıdan sonra olay yerinden uzaklaşmak isteyen yaşlı kadını durdurup gözaltına aldı. Kadın, ilk soruşturmada cinayeti işlediğini itiraf etti. Polis, çocuk ya da ailesi ile kadın arasında her hangi bir bağın bulunmadığını; olayın soruşturulduğunu duyurdu.

Cinayetin ardından olaya tepki olarak Basel'de yürüyüş düzenlenmesi bekleniyor.

Kosova Cumhurbaşkanı Thaçi'den başsağlığı

Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosovalı çocuğun ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, "Basel'de 7 yaşındaki çocuğun öldürülmesi, Kosova ve İsviçre kamuoyunu derinden sarsmıştır. Bu ağır anlarda Mërgim'in ailesinin acılarını paylaşıyorum. Tüm Kosova ve İsviçre onun için dua edecektir" ifadelerine yer verdi. - Tabak
Haber Yayın Tarihi : 23.03.2019 04:18 Kaynak: DHADemirtaş'tan 23 Haziran tweeti: İmamoğlu'nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz KONDA'dan 23 Haziran İstanbul seçimi değerlendirmesi: İmamoğlu lehine fark açılacak Suriye Dışişleri Bakanı Muallim: Umarız ordumuzla Türk ordusu savaşmaz