78 saat sonra anne ve 2 çocuğu enkazdan sağ çıkarıldı! Alkış ve gözyaşlarıyla karşılandılar - Son Dakika

78 saat sonra anne ve 2 çocuğu enkazdan sağ çıkarıldı! Alkış ve gözyaşlarıyla karşılandılar

09.02.2023 10:42

Kahramanmaraş'ı yıkan depremlerin ardından enkazdaki kurtarma çalışmaları sürüyor. Depremden 78 saat sonra Pazarcık ilçesinde bir anne ve 2 çocuğu enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Aile, ambulansa ekiplerin alkışları ve gözyaşları eşliğinde götürüldü.

4 gün önce Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler, 10 ilde büyük hasara yol açtı. Can kaybı sürekli artarken, ekiplerin arama kurtarma çalışmaları ise aralıksız devam ediyor.

ALKIŞLARLA KARŞILANDILAR

Bu sabah depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde, bir mucize daha gerçekleşti. Enkaz altındaki bir anne ve 2 çocuğu, tam 78 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Anne ve çocukları ekiplerin alkışları eşliğinde ambulansa taşındı.

KURTARMA EKİBİ BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

Arama kurtarma ekipleri de 3 kişinin sağ olarak çıkarılmasının ardından büyük sevinç yaşadı. Mucize sonrası konuşan AFAD görevlisi, "Hayatımın en güzel günüydü. Biz buradayız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
ZBEÜ deprem bölgesine yardım tırı gönderdi ZBEÜ deprem bölgesine yardım tırı gönderdi Türkiye Kent Konseyleri Birliği 'Deprem İçin Farkındalık Zirvesi'nin sonuç bildirgesini açıkladı Türkiye Kent Konseyleri Birliği 'Deprem İçin Farkındalık Zirvesi'nin sonuç bildirgesini açıkladı Kastamonu'dan deprem bölgesine Ramazan kolisi yardımı Kastamonu'dan deprem bölgesine Ramazan kolisi yardımı

Son Dakika Güncel 78 saat sonra anne ve 2 çocuğu enkazdan sağ çıkarıldı! Alkış ve gözyaşlarıyla karşılandılar - Son Dakika


Advertisement