78 Yaşındaki Baba ile 57 Yaşındaki Oğlu, Okuma Yazma Öğreniyor - Son Dakika

78 Yaşındaki Baba ile 57 Yaşındaki Oğlu, Okuma Yazma Öğreniyor

13.01.2012 11:57
78 Yaşındaki Baba ile 57 Yaşındaki Oğlu, Okuma Yazma Öğreniyor, System.String[]

Eskişehir'de Merkez Tepebaşı Belediyesi'nin açtığı okuma yazma kursları sürüyor.

Eskişehir'de Merkez Tepebaşı Belediyesi'nin açtığı okuma yazma kursları sürüyor. Yıllardır yurtdışında çalıştığı için okuma-yazma öğrenemeyen 78 yaşındaki Mehmet Demir, Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Paşa Beldeevi'ndeki kursta okuma yazma öğreniyor. Demir'in kurstaki sıra arkadaşı ise 57 yaşındaki oğlu Zeki Demir. Baba ile oğul, aynı sınıfta aynı sırada birlikte okuma yazma öğreniyor.

Eskişehir'de Merkez Tepebaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Beldeevleri Projesi' ilginç öykülere şahitlik ediyor. Tepebaşı Belediye'sinin 'okuma yazma' kursuna 78 yaşındaki Mehmet Demir, 57 yaşındaki oğlu Zeki Demir ile birlikte katılıyor. Yıllarca yurt dışında çalıştığını ve 1988 yılında Türkiye'ye döndüğünü belirten Demir okuma yazma öğrenme fırsatı bulamamış. Emekliliğini geçirirken oğluyla birlikte Tepebaşı Belediyesi'nin kurslarına kaydolan Demir, okuma yazmanın yaşının olmadığını ifade etti. Baba Demir, "Belediye böyle bir kurs açınca oğlum ile birlikte soluğu kursta aldık. Yıllar sonra da olsa, okuma yazma öğreneceğimiz için mutluyuz." dedi.

Oğul Zeki Demir de babası ile birlikte evde de kursta öğrendiklerini tekrarladıklarını kaydetti. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, ücretsiz olarak verilen kurslara ilginin fazla olduğunu dile getirdi. Ataç, kursiyerlere, eğitimlerinin sonunda, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifika verileceğini dile getirdi.

78 Yaşındaki Baba ile 57 Yaşındaki Oğlu, Okuma Yazma Öğreniyor
78 Yaşındaki Baba ile 57 Yaşındaki Oğlu, Okuma Yazma Öğreniyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel 78 Yaşındaki Baba ile 57 Yaşındaki Oğlu, Okuma Yazma Öğreniyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı İtalyan motosiklet yarışçısı Rossi, sevgilisinin doğum günü partisinde koronavirüs kaptı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Hırsızlık yaptığı evden çıkarken yakalanan çocuk: Su içmek için eve girdim Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Aşı Bilimi Derneği Başkanı Yüksel Gürüz: Koronavirüs aşısının martta hazır olacağına inanıyorum Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu