8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne Doğru - Son Dakika

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne Doğru

03.03.2014 18:56
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne Doğru, System.String[]

Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) tarafından , 'Objektifteki Kadın' temalı fotoğraf sergisi Tekirdağ'da bir alışveriş merkezinde açıldı.

Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) tarafından, 'Objektifteki Kadın' temalı fotoğraf sergisi Tekirdağ'da bir alışveriş merkezinde açıldı.

KASİAD Çorlu Şube Başkanı Feray Karagöz, AA muhabirine derneğin amacının kadınların sosyal statülerini arttırmak ve sorunlarını araştırmak olduğunu belirtti.

Bu kapsamda sergi ve seminerler düzenlediklerini belirten Karagöz, şunları kaydetti:

"Objektifteki Kadın temalı sergimizde üyelerimizin çektiği fotoğraflardan kadınların sosyal yaşantılarına ilişkin mesaj veren kareleri sergiye taşıdık. Fotoğraflarda bir karenin içinde çok zıt yaşanmışlıkları görebiliyorsunuz. Çok modern bir kadının yanında hiçbir imkanı olmayan daha varoş bir kadını görebiliyorsunuz. Burada amacımız kadınların toplumsal sorunlarına dokunabilmek ve bu bakış açısıyla da üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirebilmektir "

Açılışa katılan Tekirdağ Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan da serginin kadın sorunlarına duyarlılığın arttırılması açısından önemli bir adım olduğunu belirtti. Kılıçarslan ve  Karagöz açılış kurdelesini kestikten sonra sergiyi gezdi.

Sergi 9 Mart'a kadar gezilebilecek. - Tekirdağ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne Doğru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Bekir Aksoy, eşi ve 8 aylık bebeği koronavirüse yakalandı Gözaltına alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı'yla ilgili olay iddia: PKK'nın miting, açlık grevi gibi faaliyetlerinde bulunmuş Fatih Terim torunlarıyla video paylaştı: 67 yaşında marşmelov denedim Kaş kaldırma estetiği yaptıran Akasya Asıltürkmen, yüzünün bandajlı halini paylaştı Bakan müjdeyi verdi! Buzağı destek ödemeleri yarın başlıyor Cani evlat, tartıştığı annesini göğsünden bıçaklayarak öldürdü ODTÜ'den heyecanlandıran buluş: Koklamak koronavirüsten korunmaya yetiyor Putin'in eski temizlik işçisinden 17 yaşında bir kızı olduğu iddia edildi