8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali - Son Dakika

8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali

3 yıl önce

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali"nin galası yapıldı.

8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali, System.String[]

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali"nin galası yapıldı.


Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bu yıl "Kırmızı Halı" geçidiyle açılan galaya aralarında Haldun Dormen, Metin Akpınar, Zihni Göktay, Ezel Akay, Orhan Aydın, Deniz Arcak, Yavuz Seçkin, Hakan Yılmaz, Sevinç Erbulak, Füsun Demirel, Fırat Tanış ve Ayça Varlıer'in yanı sıra çok sayıda tiyatro sanatçısı katıldı.


Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Karamsarlığı umuda çevirmenin, karanlığı aydınlatmanın bir yolunun da sanattan ve özgür düşünceden geçtiğine inanıyoruz. Çünkü sanatın ve özgür sanatçının toplumsal değişimin anahtarı ve aydınlanma idealinin öncüsü olduğunu düşünüyoruz. Tiyatro; seyircisini, ülkesini, bir toplumun kaderini ve yönünü değiştirmenin mücadelesidir. Otoritenin ve karanlığın panzehiri olan tiyatro bu nedenle ölümsüzdür. Ne mutlu bize ki bu inançla 8 senedir ülkemizin en önemli tiyatrolarını, oyuncularını ve eserlerini Ataşehir'de halkımıza sunuyoruz." ifadelerini kullandı.


Bir ay boyunca Türk tiyatrosunun önemli isimlerini tiyatroseverlerle buluşturmayı hedefleyen festivalde, 27 Mart- 24 Nisan tarihleri arasında 24 oyun sahnelenecek, 12 atölye ve 4 söyleşi yapılacak.

Haber Yayın Tarihi: 27.03.2017 03:23 Kaynak: AASon Dakika

Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap
Memurların mesai saati değişiyor! Esnek çalışma modeli yolda Halep'te oğlunun cansız bedeninin parçalarını toplayan anne yürek burktu

Son Dakika Haberleri