80'ler Türkiye Sinemasında Kadınların Özgürlüğü - Son Dakika

80'ler Türkiye Sinemasında Kadınların Özgürlüğü

27.09.2015 16:16
80'ler Türkiye Sinemasında Kadınların Özgürlüğü, System.String[]

Gazeteci ve yazar Ayşe Düzkan yürütücülüğündeki atölyede, kadın cinselliği, cinsiyet politikaları ve sanat-siyaset ilişkisi temelinde, 1980'li yıllarda yükselen kadın özgürlüğü fikrinin sinema ve edebiyat gibi kurgusal sanatları nasıl etkilediği tartışmaya açılacak.

salt galata turkishplayer

Gazeteci ve yazar Ayşe Düzkan yürütücülüğündeki atölyede, kadın cinselliği, cinsiyet politikaları ve sanat-siyaset ilişkisi temelinde, 1980'li yıllarda yükselen kadın özgürlüğü fikrinin sinema ve edebiyat gibi kurgusal sanatları nasıl etkilediği tartışmaya açılacak. Katılımcılarla Atıf Yılmaz'ın Bir Yudum Sevgi (1984), Adı Vasfiye (1985), Mine (1985) filmleri ve Duygu Asena'nın Kadının Adı Yok (1987) romanı üzerinden politik konuların sanata yansıması irdelenecek.

3 Ekim sat 13.00'da SALT Galata'da gerçekleşecek olan bu etkinlik\atölya tüm herkese ücretsiz olarak açıktır.

Habere ulaşmak için- turkishplayer.com

80'ler Türkiye Sinemasında Kadınların Özgürlüğü
80'ler Türkiye Sinemasında Kadınların Özgürlüğü

Kaynak: Turkishplayer.com

Son Dakika Teknoloji 80'ler Türkiye Sinemasında Kadınların Özgürlüğü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Uyku sorununun koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırdığı ortaya çıktı Son Dakika: Aşılama programının ikinci adımına geçiliyor! Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Oyuncu Zehra Yılmaz, kar pozuyla takipçilerini mest etti Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi