80 yaşındaki Yaşar dede DGS'ye girdi, görevlileri şaşırttı - Son Dakika

80 yaşındaki Yaşar dede DGS'ye girdi, görevlileri şaşırttı

03.07.2022 14:42

80 yaşındaki Yaşar dede DGS'ye girdi, görevlileri şaşırttı "Tabuta girene kadar okumak istiyorum" Amasya'da 80 yaşındaki emekli Yaşar Aktaş, Dikey Geçiş Sınavı'na girmek için gittiği Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ndeki görevlileri şaşırttı.

80 yaşındaki Yaşar dede DGS'ye girdi, görevlileri şaşırttı

"Tabuta girene kadar okumak istiyorum"

AMASYA - Amasya'da 80 yaşındaki emekli Yaşar Aktaş, Dikey Geçiş Sınavı'na girmek için gittiği Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ndeki görevlileri şaşırttı. Azmiyle gençlere taş çıkartan yaşlı adam, "Tabuta girene kadar okumak istiyorum" dedi.

Bastonunun desteğiyle yürürken kendisini öğrenci yakını sanan görevlilere belgesini gösterip 2 yıllık önlisans eğitimini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak için sınava giren 3 çocuk ve 8 torun sahibi Aktaş, "Hedefim, ilahiyat ile Türk dili ve edebiyatı bölümünden mezun olmak. Ölene kadar, tabuta girene kadar okumayı düşünüyorum" diye konuştu.

Sınav sonrası çevredekilerin fotoğrafını çektiği Aktaş'ı aracına kadar uğurlayan Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Duran Çuhadar, "İlahiyat fakültemizde 2 yıl önlisans eğitimi alan Yaşar amcamız gençlerimize, çocuklarımıza örnek olacak bir davranış sergiliyor. İnşallah yeniden bizim öğrencimiz olur" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
500
Amasya'da devrilen tırın sürücüsü hayatını kaybetti Amasya'da devrilen tırın sürücüsü hayatını kaybetti Amasya'da vatandaşlara aşure dağıtıldı Amasya'da vatandaşlara aşure dağıtıldı Gümüşhacıköy Belediyesi muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı Gümüşhacıköy Belediyesi muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 80 yaşındaki Yaşar dede DGS'ye girdi, görevlileri şaşırttı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement