81. Dil Bayramı Karabağlar'da Kutlandı - Son Dakika

81. Dil Bayramı Karabağlar'da Kutlandı

01.10.2013 13:46
81. Dil Bayramı Karabağlar'da Kutlandı, System.String[]

Karabağlar Belediyesi, Dil Derneği İzmir Şubesi ve öğrencilerin katılımıyla 81. Dil Bayramını kutladı.

Karabağlar'da 81. Dil Bayramı dolayısıyla tören yapıldı. Konak AKM (Atatürk Kültür Merkezi) yanındaki Türkçe Taşı'nda başlayan etkinlikte Türkçe'ye gönül vermiş yazarlar, şairler ve öğrenciler Türkçe'nin doğru kullanımıyla ilgili görüş bildirdiler.

Karabağlar Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Cengiz Üzün, Nazmi Marangoz, Dil Derneği Temsilcileri, Yazar Muzaffer İzgü, Yazar Bekir Yurdakul ile Hidayet Karakuş'un katıldığı etkinlikte öğrencilerin şiir ve müzik dinletileri beğeni topladı. Türkçe Taşı'nın yanında gerçekleştirilen etkinliklerin ardından Karabağlar Belediyesi Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı'nın Parkı'nda da bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Şair Eşref Karadağ, Yazar Hacer Kılıçoğlu öğrencilere şiir dinletileri sundu ve Türkçe'nin doğru kullanımıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Ayrıca çocuklara pandomim ve kukla gösterisiyle de Türkçe'nin önemi anlatıldı.

81. Dil Bayramı Karabağlar'da Kutlandı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 81. Dil Bayramı Karabağlar'da Kutlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Dağlık Karabağ'ı görüştü Başakşehir, Manchester United deplasmanında! Temsilcimizin ilk 11'i belli oldu Sağlık Bakanı Koca: İlerleyen süreçte koronavirüs aşısı eczanelerden de alınabilecek Ibrahimovic, yüzünü kullandığı için video oyunu firmasına ateş püskürdü: Size kim izin verdi! Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Son Dakika: Türkiye'de 24 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 161 kişi vefat etti, 7381 yeni vaka tespit edildi Yüzbinlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı