81. İzmir Fuarı Genç Yüzünü Gösterecek - Son Dakika

81. İzmir Fuarı Genç Yüzünü Gösterecek

81. İzmir Fuarı Genç Yüzünü Gösterecek
Son Güncelleme: 08.08.2012 13:25

81.kez kapılarını açmaya hazırlanan İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl tasarım temasıyla hem tarihsel geleneğini sürdürmeyi hem de fuarın genç yüzünü göstermeyi hedefliyor.

81. kez kapılarını açmaya hazırlanan İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl tasarım temasıyla hem tarihsel geleneğini sürdürmeyi hem de fuarın genç yüzünü göstermeyi hedefliyor.

İzmir'in fuarın temasıyla örtüşen yanları olan bir kent olduğunu vurgulayan İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret Anonim Şirketi (İZFAŞ) Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs, her yıl ayrı bir heyecan yaşadıklarını ve hazırlık çalışmalarında ayrı bir hassasiyet gösterdiklerini belirtti. Artık geri sayım başladığını anlatan Örs; şöyle konuştu: "Heyecanla fuara hazırlanıyoruz. Bu yıl fuarımızın teması tasarım. Hayatın her alanında tasarınm temasını bu yılın teması olarak belirledik. İzmir'in de bir tasarım kenti olduğunu düşünüyoruz. Tasarım yaratıcılık, yenilik ve değişim demektir. Bütün bunlar İzmir ile örtüşen ve buluşan kavramlardır. Bu bakımdan İzmir'in birçok özelliklerinden dolayı bir tasarım kenti olduğunu düşünüyoruz"

Fuara ulusal ve uluslar arası markaların özellikle tasarım temasına uygun konsepte hazırlanma çağrısında bulunan Örs, bu yıl özellikle gençlere yönelik fuarda çeşitli etkinliklerin yer alacağını belirtti. Fuarı çok yönlü bir armoni olarak tanımlayan Mehmet Şakir Örs; şöyle konuştu: "Bu yıl ekonomik, ticari, sanatsal ve eğlence boyutu var. 81. fuarımızı bir yandan tarihsel geleneğimizi sürdürürken diğer yandan da gençleştirmek, günümüze uyarlamak istiyoruz. Bu bakımdan özellikle gençleri hedefliyoruz. Fuarımızı gençlerle buluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda gençlere yönelik etkinlikleri öne çıkarmak istiyoruz. Bu yıl ki fuarımızda bir motosiklet-bisiklet olan özel bir bölüm olacak. Bu bölüm daha çok gençlerin ilgisini çeken ilgi alanına giren firmaların kuruluşların ürünlerini sergileyeceği bölüm olacak. Diğer bir başka özel bölümde

gençlerle yine doğrudan ilgili olduğunu düşündüğümüz bilişim ve iletişim alanları ile ilgili özel bölümler hazırlıyoruz. Bu iki sektör özellikle iki alan gençlerin ilgilendiği alan olduğunu düşünüyoruz."

Sayılı günlerin kaldığı fuarda hazırlıklar da yerden göğe kadar

titizlikle sürüyor.Süs havuzları boşaltılarak derinlemesine yapılan temizlik çalışmaları,

zeminde parke taşlarının yenilenmesi ile çalışmalar sürdürülürken, asayiş de aynı zamanda ekipler ve

donatılan güvenlik kameraları ile sağlanacak. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 81. İzmir Fuarı Genç Yüzünü Gösterecek - Son Dakika


Advertisement