84 Yaşındaki Kadını Yol Parası Vermediği İçin Öldürmüş - Son Dakika

84 Yaşındaki Kadını Yol Parası Vermediği İçin Öldürmüş

06.06.2014 11:48
84 Yaşındaki Kadını Yol Parası Vermediği İçin Öldürmüş

Eskişehir'de Meliha Yiğitoğlu'nu bıçaklayan Barış Can İlgicioğlu "Ondan 20-30 lira yol parası istedim. Bana para vermeyeceğini söyledi" dedi.

Eskişehir'de 84 yaşındaki Meliha Yiğitoğlu'nu başına tuğlayla vurup göğsünden bıçaklayarak öldürmek suçundan yakalanan eski kiracısı 22 yaşındaki Barış Can İlgicioğlu "Ondan 20-30 lira yol parası istedim. Bana para vermeyeceğini söyledi. Bir an kendimi kaybettim ve onu öldürdüm" dedi.

Olay, 30 Mayıs 2014 tarihinde Kırmızıtoprak Mahallesi Arslan Sokak'taki 5 katlı apartmanın ikinci katında meydana geldi. 155 polis imdat hattını aynı sokaktaki telefon kulübesinden arayan bir kişi, "Yalnız yaşayan yaşlı kadın evinde hareketsiz yatıyor. Başından da kan geliyor" ihbarında bulundu. Polisler yakınlarına açtırdıkları evin oturma odasında Meliha Yiğitoğlu'nun başına tuğla ile vurulmuş, sol göğsünden bıçaklanmış ve bağırmaması için de ağzına bez konulmuş haldeki cesediyle karşılaştı.

ANKESÖRLÜ TELEFONDAN POLİSE YAPTIĞI İHBARDAKİ SESİ ELE VERDİ

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler evde ve ihbarda bulunulan apartmanın önündeki telefon kulübesinde parmak izi araştırması yaptı, 155 Polis imdat hattına yapılan ihbarın ses kaydını da incelemeye aldı.

Ses kaydı aynı semtte oturan çok sayıda kişiye dinlettirildi. Sesin öldürülen Meliha Yiğitoğlu'nun 2004-2012 yılları arasında apartmanında kiracı olarak kalanların 22 yaşındaki oğulları Barış Can İlgicioğlu'na ait olduğu belirlendi. Barış Can İlgicioğlu'nun ailesi, polislere oğullarının geçen 28 Mayıs tarihinden beri kayıp olduğunu bu konuda polis merkezine kayıp başvurusunda bulunduklarını belirtti.

Aile oğullarının işsiz ve psikolojisinin bozuk olduğunu, piyasaya 20-30 bin lira kadar borçlandığını, bu yüzden evlerine haciz gediğini, arabalarını satarak borçlarını kapatmaya çalıştıklarını ancak borcun bitmediğini söyledi.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucunda Barış Can İlgicioğlu'nu yakaladı. Gözaltına alınan İlgicioğlu polislere, başka bir kente gitmek için eski ev sahipleri olan Meliha Yiğitoğlu'nun evine gittiğini söyleyerek, "Ondan 20-30 lira yol parası istedim. Bana para vermeyeceğini söyledi. Bir an kendimi kaybettim ve onu öldürdüm. Evden dışarı çıktım. Bir süre sonra yaşıyor olabileceğini düşünerek evin önündeki ankesörlü telefondan polisi arayıp ihbarda bulundum" diye konuştu.

Katil zanlısı Barış Can İlgicioğlu yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi. İlgicioğlu basın mensuplarının 'Yaşlı kadını neden öldürdün?' sorusuna yanıt vermedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 84 Yaşındaki Kadını Yol Parası Vermediği İçin Öldürmüş - Son Dakika


Advertisement