9 yaşındaki Esmanur, koronavirüse yenik düştü - Son Dakika

9 yaşındaki Esmanur, koronavirüse yenik düştü

17.09.2020 10:03

Erzurum'da koronavirüs nedeniyle tedavi gören 9 yaşındaki Esmanur Kartal, hayatını kaybetti.

Erzurum'da doğuştan hastalığı olan ve koronavirüse yakalanan 9 yaşındaki Esmanur, durumu ağırlaşınca 10 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gördü. Tedavi sürecinde durumu gittikçe kötüleşen Esmanur, koronavirüse yenik düştü.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Gafur Kartal'ın kızı Esmanur Kartal, rahatsızlanması üzerine Erzurum Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Doğuştan çeşitli hastalıkları olan küçük Esmanur'a yapılan Kovid-19 testi pozitif çıktı. Durumu ağırlaşması üzerine 10 gün yoğun bakımda kalan Esmanur, 13 Eylül'de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

''MELEKLERİN YANINA GİTTİ''

Küçük Esmanur'un cenazesi merkez Aziziye ilçesindeki Ilıca Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Öte yandan, Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, sosyal medya hesabından "O bir melekti, meleklerin yanına gitti. Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarından, kıymetli personelimiz Gafur Kartal'ın 9 yaşlarındaki melek kızı, koronavirüse yenik düştü, meleklerin yanına gitti. Her ölüm erkendir sahibine, ancak bu çok acı oldu. Kıymetli kardeşim Gafur Kartal ve değerli ailesine, tüm yakınlarına, acıyı yüreklerinde hisseden sağlık camiamıza başsağlığı diliyorum" paylaşımında bulundu.

9 yaşındaki Esmanur, koronavirüse yenik düştü
9 yaşındaki Esmanur, koronavirüse yenik düştü
9 yaşındaki Esmanur, koronavirüse yenik düştü

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam 9 yaşındaki Esmanur, koronavirüse yenik düştü - Son Dakika


YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü