9 yıllık hukuk mücadelesiyle, sattığı geminin parasını faiziyle avukattan aldı - Son Dakika

9 yıllık hukuk mücadelesiyle, sattığı geminin parasını faiziyle avukattan aldı

03.12.2020 14:16

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, emekli gemi kaptanı ve gemi acentesi sahibi Mahmut Okan , 9 yıl önce kimyasal tanker gemisini 1 milyon 350 bin liraya sattı. Okan parasını alamayınca avukata vekalet verdi. Avukat aldığı paranın 892 bin lirasını verdi. Okan başlattığı hukuk mücadelesi sonucu paranın geri kalan kısmını faiziyle birlikte aldı.

Körfez Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan gemi acentesi sahibi emekli gemi kaptanı Mahmut Okan (68), 9 yıl önce bin tonluk kimyasal taşınan gemisini satışa çıkardı. Mahmut Okan o dönem gemiyi 1 milyon 357 bin liraya sattı. Okan senetle sattığı geminin parasını alamayınca Kocaeli Barosu'na kayıtlı avukat H.Y. ile anlaştı. Avukat, icra yolu ile senetle satılan geminin parasını aldı. Avukat, Okan'a 892 bin lira ödeme yaptı. Okan paranın geri kalan kısmını alabilmek için avukatı hakkında şikayetçi olarak, hukuk mücadelesi başlattı.

"500 BİN LİRAYA YAKIN BİR PARA ALDI"

9 yıl süren hukuk mücadelesini kazandığını söyleyen Mahmut Okan, "Yaklaşık 9 yıl önce kendime ait olan gemiyi sattım ve gemiden alacağım vardı. Avukatım bu davayı kazandı fakat kazandıktan sonra bana 892 bin liraya yakın bir para verdi. Toplam alacağımız ise 1 milyon 357 bin liraydı. Bana 1 milyon 357 bin lira vermesi gerekirken, 892 bin lira para ödedi. Avukat 'Şirketimin bazı evrakları, dosyaları vardı' dedi ve geri kalan paranın kendisine ait olduğunu söyleyerek üzerine zimmetledi. Benim hesabıma göre avukatlık ücreti o kadar değildi. Aşağı yukarı 500 bin liraya yakın bir para aldı" dedi.

"BÜ TÜR AVUKATLARI BARONUN CEZALANDIRMASI LAZIM"

Alacağının faiziyle birlikte hesaplandıktan sonra kendisine verildiğini belirten Okan, şöyle konuştu: "Neticesinde olayı yargıya taşıdık ve diğer avukatımızla beraber hukuk mücadelemizi verdik. 9 sene sonra da bu hukuk mücadelesini haklı olarak kazandık. Bütün alacağım ne varsa hesap edildi ve faiziyle beraber bana verildi. Adaletimiz 9 sene sonra bize geri döndü. Neticede dürüst insanlar, doğru insanlar her zaman için kazanır. Sen yanlış olursan her zaman için kaybedersin. Bu tür insanların o yüce makamı ve adalet mekanizmasını lekelemeye hakkı yok. Bu tür avukatları baronun cezalandırması lazım."

9 yıllık hukuk mücadelesiyle, sattığı geminin parasını faiziyle avukattan aldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi 9 yıllık hukuk mücadelesiyle, sattığı geminin parasını faiziyle avukattan aldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş derbisinde kırmızı kart gören G.Saraylı Diagne'ye 2 maç ceza verildi Fenerbahçe, Sivasspor'a konuk oluyor! Sarı lacivertlilerin ilk 11'i belli oldu Son Dakika: KKTC'de 5 büyüklüğünde deprem Yeşilçam'ın emektar ismi Oktay Yavuz, 78 yaşında hayatını kaybetti Hollanda Kralı, 6 kişiyi öldürüp müebbet hapis cezası alan Cevdet Yılmaz'ı affetti Son Dakika! Endonezya Talaud Adaları açıklarında 7,1 büyüklüğünde deprem Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor