90. Yılda Üç Önemli Kalıcı Hizmet - Son Dakika

90. Yılda Üç Önemli Kalıcı Hizmet

05.01.2012 14:07
90. Yılda Üç Önemli Kalıcı Hizmet, System.String[]

Osmaniye Belediyesi, Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. Yılında üç önemli kalıcı hizmete imza attı.

Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinden yürütülen çalışmalar sonucunda Osmaniye'nin tarihini anlatan 7 Ocak Özel Sayısı isimli dergi çıkartıldı. Yine Osmaniye'nin tarihini anlatan kısa metrajlı bir belgesel hazırlandı. Ayrıca Osmaniye'nin tarihi belgelerine ışık tutacak Osmanlı arşivinden bilgilere ulaşıldı ve bu belgeler sergi haline getirildi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, "Biz bu yıl Osmaniye'den Fransa'ya bir cevap vermek için Mutlu Şehir Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yılına geçtiğimiz yıllara göre daha büyük bir önem verdik. Bu kapsamda özellikle ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerimizin Osmaniye'nin kurtuluşunu anlatan kaynak kitap, dergi sıkıntısını görerek 7 Ocak isimli bir dergi hazırlayarak bastırdık. Ayrıca Osmaniye'nin kurtuluşunu anlatan kısa bir belgesel hazırlattık. Ayrıca Osmaniye'nin geçmişinde bilinmeyenleri tarihi belgelerle ortaya koyduk. Hafta içerisinde yaptığımız çeşitli etkinliklerin yanı sıra bu üç çalışmamız Osmaniye'mizin tarihi için kalıcı ve önemli çalışmalar olduğuna inanıyoruz."dedi.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 90. Yılda Üç Önemli Kalıcı Hizmet - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar madde madde sıralandı! İşte o liste Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı