90. Yılda Üç Önemli Kalıcı Hizmet - Son Dakika

90. Yılda Üç Önemli Kalıcı Hizmet

05.01.2012 14:07
90. Yılda Üç Önemli Kalıcı Hizmet, System.String[]

Osmaniye Belediyesi, Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. Yılında üç önemli kalıcı hizmete imza attı.

Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinden yürütülen çalışmalar sonucunda Osmaniye'nin tarihini anlatan 7 Ocak Özel Sayısı isimli dergi çıkartıldı. Yine Osmaniye'nin tarihini anlatan kısa metrajlı bir belgesel hazırlandı. Ayrıca Osmaniye'nin tarihi belgelerine ışık tutacak Osmanlı arşivinden bilgilere ulaşıldı ve bu belgeler sergi haline getirildi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, "Biz bu yıl Osmaniye'den Fransa'ya bir cevap vermek için Mutlu Şehir Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yılına geçtiğimiz yıllara göre daha büyük bir önem verdik. Bu kapsamda özellikle ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerimizin Osmaniye'nin kurtuluşunu anlatan kaynak kitap, dergi sıkıntısını görerek 7 Ocak isimli bir dergi hazırlayarak bastırdık. Ayrıca Osmaniye'nin kurtuluşunu anlatan kısa bir belgesel hazırlattık. Ayrıca Osmaniye'nin geçmişinde bilinmeyenleri tarihi belgelerle ortaya koyduk. Hafta içerisinde yaptığımız çeşitli etkinliklerin yanı sıra bu üç çalışmamız Osmaniye'mizin tarihi için kalıcı ve önemli çalışmalar olduğuna inanıyoruz."dedi.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 90. Yılda Üç Önemli Kalıcı Hizmet - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro yeni güne de rekorla başladı Hollandalı Geert Wilders'tan küstah NATO çağrısı: Türkiye atılsın Akıllara durgunluk veren olay! 8 yaşındaki çocuk 3 kişiyi öldürdü 2 günlük bebeğini öldürdüğü ileri sürülen anne, canlı yayınında gözaltına alındı Uzman isim Hatay'da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detayı paylaştı: Paramotorla sınırı geçmeleri Türkiye'de ilk kez oldu Silikonlarını yenilettiği konuşulan Serenay Sarıkaya eve çağırdığı doktoruna muayene oldu Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı