Son Dakika Haberleri: A Milli Takımda Yeni İkili: Burak Yılmaz-Hakan Çalhanoğlu

A Milli Takımda Yeni İkili: Burak Yılmaz-Hakan Çalhanoğlu

25 gün önce

Arnavutluk maçında gollerimizi atan Burak Yılmaz ve Hakan Çalhanoğlu, yeni dönemde A Milli Takımın hücumdaki en etkili silahları olacak. Güneş rakipleri bu ikiliyle yıkacak.

Milliler, Arnavutluk galibiyetiyle 2020 Avrupa Şampiyonası elemelerine iyi bir başlangıç yaparken, iki golümüzü atan Burak Yılmaz ile Hakan Çalhanoğlu kalitelerini ortaya koydu. Yeni dönemde Teknik Direktör Şenol Güneş'in hücumda en güvendiği iki isim olması beklenen Burak ve Hakan'a "Süper ikili" benzetmesi yapılıyor.

CENK İLE İYİ ANLAŞTI

Burak özellikle ceza alanı içindeki pozisyonlarda ve savunmanın arkasına atılan uzun toplarda etkili bir oyuncu olarak öne çıkarken, kontra ataklarda özellikle deplasmanlarda Güneş'in en güvendiği isim olacak. Cenk Tosun ile de uyumu mükemmel olan Burak, gollerine bundan sonraki maçlarda da devam edeceğini gösterdi.

KAPANAN SAVUNMALARI HAKAN AÇACAK

Hakan Çalhanoğlu ise ceza alanı dışında etkili olan bir oyuncu. Hem kendi getirdiği toplarla tehlikeli pozisyonlara imza atarken, hem de arkadaşlarından gelen pasları şut olarak kullanabildiği gibi, gol pası olarak da değerlendirebiliyor. Uzaktan etkili şutlarıyla kapanan savunmaların direncini kırabiliyor.

(Star)

Haber Yayın Tarihi : 24.03.2019 12:09 

YORUMLAR


MHP'li Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Devraldığı Borç Durumunu Gösteren Afişi Belediye Binasına Astırdı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Havalimanında Karşıladı İmamoğlu'nun İlk İmzası Tepkilere Neden Oldu: Hapis Cezasını Gerektiren Bir Suç İşlemiştir