Aa Erzurum Bölge Müdürü Kaya, Kars Valisi Tepe'yi Ziyaret Etti - Son Dakika

Aa Erzurum Bölge Müdürü Kaya, Kars Valisi Tepe'yi Ziyaret Etti

06.09.2012 21:06
Aa Erzurum Bölge Müdürü Kaya, Kars Valisi Tepe'yi Ziyaret Etti, System.String[]

Anadolu Ajansı (AA) Erzurum Bölge Müdürü Zekeriya Kaya, Kars Valisi Eyüp Tepe'yi makamında ziyaret etti.

Anadolu Ajansı (AA) Erzurum Bölge Müdürü Zekeriya Kaya, Kars Valisi Eyüp Tepe'yi makamında ziyaret etti.

Kaya ve AA Kars yurt muhabiri Ercüment Daşdelen ile bir süre sohbet eden Vali Tepe, Anadolu Ajansı'nın görevini en şekilde yapan bir kuruluş olduğunu, doğru habercilik yaptığını söyledi. Vali Tepe, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevinde bulunduğu süreçte, bakanlık açıklamalarını Anadolu Ajansı aracılığıyla kamuoyuna duyurduklarını ifade etti.

AA Bölge Müdürü Kaya da Anadolu Ajansı'nın 5 dilde yayın yaptığını, Ortadoğu, Balkanlar ve Arap dünyasının AA'yı takip ettiğini belirterek, bugün AA'nın dünyanın pek çok yerinde var olduğunu vurguladı. Ajansın, sosyal medyada da çok aktif olduğunu anlatan Kaya, şunları kaydetti:

"Bir haber, Anadolu Ajansı'ndan dönmüşse o haber doğrudur. İnsanlar bunu böyle algılıyor. Özellikle son bir yıldır Sayın Genel Müdürümüz Kemal Öztürk ile bir değişim sürecine girdik. Bu değişim sürecinde hem yayılma alanımızı geliştiriyoruz hem de habere bakış açımızı değiştiriyoruz. Teknolojiyi yoğun bir şekilde kullanıyoruz. 2020 yılında ajansımızın 100. kuruluş yıl dönümünde bir hedef var. Anadolu Ajansı dünyanın ilk 5 ajansından biri olacaktır."

Ziyaretin sonunda, AA Erzurum Bölge Müdürü Zekeriya Kaya, Vali Tepe'ye, AA'nın 2011 yıllığını hediye etti.

Kaya, daha sonra Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan'ı ziyaret ederek, AA'nın 100. yıl vizyonu hakkında bilgi verdi.

Rektör Yardımcısı Erdoğan, Anadolu Ajansı'nın çok kutsal bir görev yaptığını ifade ederek, "AA'nın 92 yıllık bir geçmişi, birikimi ve bu birikimin getirdiği bir güç var. O gücü bölgenin hizmetine ve ülkemizin yararına kullanacağına inancımız sonsuzdur" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ercüment Daşdelen/ Ayşe Yıldız

Yayıncı: Emine Konuk - KARS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aa Erzurum Bölge Müdürü Kaya, Kars Valisi Tepe'yi Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı